Megsemmisítette a harmatgyenge ellenfelét a nagyszerű gólokat szerző Real Madrid

fbl Horizontal
Real Madrid's Spanish midfielder Marco Asensio (R) kicks the ball and scores a goal during the Spanish League football match between Real Madrid CF and Elche CF at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on February 15, 2023. (Photo by JAVIER SORIANO / AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a címvédő Real Madrid hazai pályán 4-0-ra legyőzte az utolsó helyezett Elche együttesét.

A Bajnokok Ligája-győztes madridiak a múlt hét végén a klubvilágbajnokságon vettek részt – és nyerték meg –, ezért szerdára halasztották a bajnoki találkozójukat. A mindössze 9 szerzett ponttal utolsó Elche tavaly ugyan meglepte a Realt a Santiago Bernabéuban (2-0-ra is vezettek a vendégek, majd 2-2 lett a végeredmény), idén még nagyobb meglepetés lett volna egy esetleges vendég pontszerzés. Még úgy is, hogy Carlo Ancelotti nem számíthatott az eddig is sérült Thibaut Courtois és Ferland Mendy mellett az egészségügyi problémákkal küzdő Toni Kroosra és az eltiltott Vinícius Júniorra.

A hiányzók ellenére hamar meglátszott a két csapat közötti különbség. A Real már a 4. percben vezetést szerezhetett volna, miután Rodrygo középre adott labdáját Karim Benzema közelről próbálta sarokkal berúgni, majd a védelem tisztázása után Éder Militao lőtte mellé a labdát. Ám a 8. percben már semmi nem akadályozta meg a gólt:

Marco Asensio kapott labdát az Elche térfelének jobb oldalán, átszlalomozott a védelmen, és két védő között 14 méterről, ballal a kapuba lőtt.

Marco Asensio varázslatos szólógólt lőtt Forrás: AFP/Javier Soriano

Az aranylabdás Benzema többször is megduplázhatta volna a hazai előnyt, egy szélről leadott próbálkozásánál Edgar Badia hárított, majd egy közeli fejese mellé szállt. A 31. percben aztán csak megszületett a francia gólja:

az Enzo Roco kezezése miatt megítélt büntetőt tökéletesen elvégezve a bal felsőbe lőtt. Ez volt Benzema 229. gólja a spanyol bajnokságban, így már csak Cristiano Ronaldo (311) áll előtte a Real játékosai közül.

Benzema már az első fél órában mesterhármasig juthatott volna Forrás: AFP/Javier Soriano

Az Elche a félidő hajrájában elkezdett focihoz hasonlító produkciót mutatni, ám Diego González közeli fejeséből és José Ángel Carmona lövéséből sem lett meg a szépítő találat. A harmadik Real-gól ellenben igen, a hosszabbításban újabb büntetőhöz jutott a hazai csapat González szabálytalansága után, és

Benzema ennél a tizenegyesnél sem hagyott esélyt a kapusnak.

A második félidőben sem változott a játék képe, Rodrygo hamar megszerezhette volna a negyedik Real-gólt, de két lövésénél is Badia védett. Benzema mesterhármasát is a spanyol kapus akadályozta meg, a francia jól helyezett lövését bravúrral hárította. A madridi nyomás nem csökkent, Benzema és Eduardo Camavinga próbálkozása is centiméterekkel kerülte el a kaput, majd Asensio duplázhatott volna, ha koncentráltabban fejezi be a támadást.

Edgar Badia nagy szerepet játszott abban, hogy nem lett sokkal nagyobb a különbség Forrás: Anadolu Agency via AFP/2023 Anadolu Agency/Burak Akbulut

Ancelotti a játékrész felénél hármas cserével frissítette a csapatát, és Luka Modric játékán nagyon lehetett is látni, hogy szeretné gólhoz segíteni a Realt. Ez a a 80. percben sikerült is:

a horvát a tizenhatos vonalán kapott labdát, amit átvett, majd jobbal kilőtte vele a jobb felső sarkot.

A másik csere, Álvaro Odriozola is gólt lőhetett volna, ám fölé suhant a próbálkozása, míg Rodrygo helyzete ismét Badiánál ért véget. A túloldalon Tete Morente szépíthetett volna az Elche egyetlen lövéséből a második félidőben, ám a labda fölé szállt, így a vendégek kaput eltalált próbálkozás nélkül zárták a meccset.

A Real-játékosok öröme Modric gólja után Forrás: AFP/Javier Soriano

A hajrában is a végül 26 kapura lövésig és 72%-os labdabirtoklásig jutó hazaiaknál volt a labda, ám komolyabb lehetőségeket már nem alakított ki a címvédő. A sikerével a Real Madrid 8 pontra faragta a hátrányát az éllovas Barcelonával szemben, míg a bentmaradást érő helyektől 12 pontra lévő Elche egyre reménytelenebb helyzetben van.