Az év legszánalmasabb színészkedését mutatta be a Manchester United kapusa - videó

fbl Horizontal
Manchester United's Spanish goalkeeper David de Gea reacts at the English Premier League football match between Manchester United and Newcastle at Old Trafford in Manchester, north west England, on October 16, 2022. - Manchester United equalised 0 - 0 against Newcastle. (Photo by Ian Hodgson / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 21. fordulójának rangadóján listavezető Arsenal fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte a vendég Manchester Unitedet. Az év egyik legjobb mérkőzésén nemcsak gyönyörű gólok születtek, hanem akadtak futballpályára nem illő jelenetek is. Az egyik ilyet a United kapusa, a spanyol válogatott David De Gea mutatta be, aki a találkozó 86. percében egy szánalmas szimulálással akarta kiállíttatni az Arsenal csatárárt, Eddie Nketiah-t.

A 86. percben 2-2-es állásnál a Manchester United kapusa megfogta a labdát, Nketiah pedig elfutott mellette, és egy pillanatra megfogta az alkarját. Ezt követően De Gea úgy rogyott össze, mint aki ellen valamiféle súlyos testi sértést követtek volna el.

A mérkőzést vezető Anthony Taylor látta, hogy színészkedésről van szó, ezért nem adott lapot Nketiah-nak, De Geát pedig megbüntette a futball, ugyanis a 90. percben az Arsenal pont Nketiah góljával szerezte meg a győzelmet.