15:002024. június 15.
Svájc

Történelmi sikert ért el az angol női fociválogatott

fbl Horizontal
England's striker Beth Mead (C) celebrates scoring the team's fourth goal during the UEFA Women's Euro 2022 Group A football match between England and Norway at Brighton and Hove Community Stadium in Brighton, Southern England on July 11, 2022. - England won the match 8-0. (Photo by ADRIAN DENNIS / AFP) / No use as moving pictures or quasi-video streaming. Photos must therefore be posted with an interval of at least 20 seconds.
A házigazda angol válogatott kiütéses, 8-0-s győzelmet aratott Norvégia ellen hétfőn este a női labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

Az első körben egyaránt győztes csapatok brightoni találkozóján a hazaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, a szünetig hatszor találtak kapuba, ami rekord az Európa-bajnokságok történetében, ahogy az egy mérkőzésen szerzett nyolc gól is.

A meccs legeredményesebb játékosa Bethany Mead volt, aki három gólt szerzett és adott egy gólpasszt is.

Beth Mead három gólt szerzett Forrás: AFP/Adrian Dennis

Sikerével a hazai gárda már biztosan a csoport élén végez és továbbjut a negyeddöntőbe.

Anglia-Norvégia 8-0 (6-0)
Ausztria - Észak-Írország 2-0 (1-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Anglia 6 pont, 2. Ausztria 3 (2-1), 3. Norvégia 3 (4-9), 4. Észak-Írország 0

A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.