Sallai volt a Freiburg nyerőembere, két gólt lőtt a Bochum ellen - videó

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg Sports soccer Bundesliga Hesse Group Goal celebration JUbel Horizontal
10 April 2022, Hessen, Frankfurt/Main: Soccer: Bundesliga, Eintracht Frankfurt - SC Freiburg, Matchday 29 at Deutsche Bank Park. Freiburg's Nico Schlotterbeck (l-r), Christian Günter, Vicenzo Grifo, Roland Sallai and Lucas Höler cheer after the goal for 1:0. Photo: Arne Dedert/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by ARNE DEDERT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A dobogóért küzdő Freiburg 3-0-ra legyőzte hazai pályán a Bochum csapatát a német labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójában. Sallai Roland ezúttal is kezdőként kapott lehetőséget, amit remek játékkal és két góllal hálált meg.

A hazaiak a 4. percben Lukas Kübler révén szereztek vezetést, majd az előnyt az egyébként remekül játszó Sallai növelte.

A magyar válogatott támadó előbb labdát szerzett az ellenfél térfelén, majd Jeong passza után precíz lövést eresztett meg, a labda pedig a bal kapufáról a hálóban kötött ki.

Sallai a második félidőben is parádézott, egy gyönörű fejessel pedig végleg eldöntötte a három pont sorsát. Jeong találta meg ismét Sallait, aki remekül érkezett a beadásra és a jobb felső sarokba bólintott.

A magyar válogatott támadó így megszerezte szezonbeli második, illetve harmadik gólját. Legutóbb augusztusban, még a második fordulóban volt eredményes a Dortmund ellen.

A Bochum végül emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, Stafylidis buktatta Sallait a 68. percben, amiért egyből piros lapot kapott. Sallait öt kerccel később lecserélték, a Freiburg pedig nagyon fontos három pontot szerzett.

A tabellán második Borussia Dortmund féltucat gólt szerezve ütötte ki hazai pályán a Wolfsburgot úgy, hogy a szünetben már 5-0 állt az eredményjelzőn. A BVB első gólját Tom Rothe szerezte, aki 17 évesen és 169 naposan minden idők legfiatalabb játékosává lépett elő, aki góllal debütált a Bundesligában. A Dortmund szurkolók ugyancsak örölhettek, hogy legnagyobb sztárjuk, Erling Haaland duplázni tudott. A norvég támadó legutóbb januárban lőtt gólt a Bundesligában.