Hiába Lewandowski újabb gólja, nem tudott nyerni a Bayern München

fbl Horizontal Robert Lewandowski Bayern München
Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski (2nd L) scores the 1-1 goal against Hoffenheim's German goalkeeper Oliver Baumann (4th L) during the German first division Bundesliga football match between TSG 1899 Hoffenheim and FC Bayern Munich in Sinsheim, southwestern Germany on March 12, 2022. (Photo by Daniel ROLAND / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A címvédő Bayern München idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Hoffenheim otthonában a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén.

A 32. percben meglepetésre a Freiburg szerezte meg a vezetést. David Raum beadását Christoph Baumgartner lőtte a kapuba. A Bayern két meg nem adott gól után az első félidő ráadásában már egy szabályos találatot is szerzett. Robert Lewandowski volt fejjel eredményes.

Robert Lewandowski ezúttalaz első félidő ráadásában volt eredményes Forrás: AFP/Daniel Roland

A hajrára fordulva Andrej Kramaric óriási ziccerét Manuel Neuer bravúrral kivédte, a túloldalon Jamal Musiala és Chupo-Moting is nagy lehetőséget szalasztott el.

Bruun-Larsen hatalmas helyzetet rontott el a hosszabbítás első percében, amikor jó pozícióból erőtlenül Neuer kezei közé fejelte a labdát. A Hoffenheim így is pontot rabolt a Bayern Münchentől.

Két magyar játékos volt érintett a délutáni találkozókon. Schafer András (Union Berlin) a 66. percben, Sallai Roland (Freiburg) a 84. percben lépett pályára.

Közülük Sallai győztes csapat tagja volt, miután a Freiburg 3-2-re legyőzte a Wolfsburgot, Schaferék pedig döntetlent játszottak a Stuttgarttal.

A kieső helyen álló Hertha BSC 2-0-ra kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában. A fővárosiak immáron tíz forduló óta nyeretlenek, és az idei esztendőben továbbra sem győztek.