Megint Cristiano Ronaldo mentette meg a Manchester Unitedet - videó

fbl Horizontal
Manchester United's Portuguese striker Cristiano Ronaldo (L) vies with Norwich City's Scottish defender Grant Hanley (R) during the English Premier League football match between Norwich City and Manchester United at Carrow Road Stadium in Norwich, eastern England, on December 11, 2021. (Photo by Daniel LEAL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United Cristiano Ronaldo tizenegyesből lőtt góljával győzte le idegenben 1-0-ra a táblázat utolsó helyén álló újonc Norwich csapatát.

Először lépett pályára idegenben a Manchester United az új vezetőedző, Ralf Rangnick irányításával. A Crystal Palace elleni 1-0, majd a Bajnokok Ligájában a Young Boys ellen erősen tartalékos csapattal elért 1-1-es döntetlen után kötelező volt az újabb bajnoki győzelem a sereghajtó újonc otthonában. Ralf Rangnick ezúttal már nem spórolt a sztárokkal a csapatban, a svájciak elleni hétközi kezdőből senki nem kapott szerepet, ott volt viszont a pályán Cristiano Ronaldo, Marcus Rashford, Jadon Sacho és Bruno Fernandes is. Mindez egy szokatlan 4-2-2-2-es felállásban.

A félelmetesnek tűnő támadósor ellenére az első negyedórában jószerével csak egy blokkolt Rashford-lövésre futotta a MU-nak, míg a túloldalon a finn Teemu Pukki lövésébe léptek bele a vendég védők. A Norwich már a 21. percben kénytelen volt cserélni, a középső védő, Grant Hanley nem tudta folytatni a játékot. Az első félórában többet volt a labda a MU-nál, de ők is csak egyetlen, kaput eltaláló lövésig jutottak el. A folytatásban előbb Diogo Dalot, majd egy szóló végén Cristiano Ronaldo lövését védte a hazaiak kapusa, majd a ráadásban még Harry Maguire lövését is hárította Tim Krul.

A 57. percben Pukki léc alá tartó bombáját kellett kitolnia De Geának, de a következő momentum már a Unitedé volt: a 74. percben McTominay beadása után Aarons rántotta le Ronaldót az ötösön, a játékvezető pedig azonnal büntetőt, ítélt, amit a portugál be is lőtt (0-1).

Ez volt a játéknap 6. büntetője, ennél több (7) csak egyszer, 2011. február 5-én volt a PL-történetében.

A vezető gól után előbb Kabak, majd Gilmour sem járt távol az egyenlítéstől, sőt előbbi még a 92. percben is óriási helyzetbe került, David De Gea azonban védte a közeli lövést, így a MU 1-0-ra megnyerte a mérkőzést.