A Real Madrid hazai pályán 6-1-re legyőzte a Mallorca csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szerda esti mérkőzésén.

A forduló előtt a La Liga első helyén álló Real Madrid minden szempontból remekül kezdte az idényt. A csapat mérkőzései ismét szórakoztató jellegűek, Carlo Ancelotti vezetésével visszatért a támadófoci - és maga a csapat is - a felújításon áteső Santiago Bernabéuba.

Karim Benzema és Vinícius Junior fantasztikus formában vannak már a szezon elején, ketten együtt 11 gólt szereztek az első öt játéknapon, amivel minden más klubnál eredményesebbek voltak ebben a tekintetben. Természetesen ezúttal is ott voltak a fővárosiak kezdőcsapatában, amelyik ezúttal így nézett ki:

Courtois - Nacho, Militao, Alaba, Miguel Gutiérrez - Camavinga, Valverde, Asensio - Rodrygo, Benzema, Vinícius Jr.

- a hiányos védelem és a fiatalos támadósor - Benzemával kiegészítve megint egy látványos mérkőzést ígért.

Karim Benzema és a Real Madrid óriási formában kezdte a szezont Forrás: AFP/Gabriel Bouys

Az újonccsapat soraiban ott volt két ázsiai futballista is, akiknek kulcsszerepe van abban, hogy a spanyol bajnokság a Távol-Keleten is egyre népszerűbb. Take Kubo a japán, Lee Kang-in a dél-koreai rajongókat vonzza be. Az Espanyolban játszó kínai Wu Lei-jel hárman nagyon fontos elemei a La Liga terjeszkedésének.

Ennek ellenére rosszabbul nem is kezdődhetett volna a Mallorca számára a mérkőzés.

A 3. percben Karim Benzema góljával a Real Madrid megszerezte a vezetést.

A góllövőlista élén álló támadó a 21 éves Josep Gayá védelmi hibáját használta ki.

A kapott gól után Kubo szinte rögtön egyenlíthetett volna, a japán szélső remek labdaátvételével azonnal helyzetbe hozta magát, lövése viszont nem talált kaput. A Real ezután magasan letámadta gyengébb képességű játékosokból álló ellenfelét, akiknek sokáig a másik térfélre is komoly gondot okozott átjutni.

Miután ezt sikerült megoldaniuk, a Mallorca helyenként szép, kreatív támadásokat vezetett, Lago Junior többször is helyzetbe került, de előbb Nacho blokkolta a próbálkozását, majd pedig fölé lőtt.

A 25. percben Marco Asensio góljával a Real már kettővel vezetett.

Rodrygo lépett ki egy kiugratással, majd a labda előbb egy mallorcai védőre, majd a kapusra pattant, ahonnan a spanyol játékos elé került, aki kapásból szerzett gólt.

A 26. percben Lee Kang-in góljával a Mallorca szépített.

Asensio találata után nem telt el egy teljes perc, és a dél-koreai tehetség Matthew Hoppe passzából szlalomozott el a hazai védők között a tizenhatosig és tekert a hosszú alsó sarokba.

Marco Asenso fantasztikusan játszott a Mallorca ellen Forrás: AFP/Gabriel Bouys

A 29. percben Marco Asensio másodszor is gólt rúgott nevelőegyesülete ellen.

Ezúttal Benzema indította őt, majd lépett be jól a védők mögé és lőtt a kapus felett a hálóba.

Asensio az első félidő hajrájára fordulva megszerezhette volna harmadik találatát is, de egyik lövésébe a mallorcai védők beleléptek, a másikat pedig Manolo Reina védte. Ha nincs a kapus óriási bravúrja, akkor Vinícius Junior is betalálhatott volna még a szünet előtt, így viszont maradt a 3-1.

A 49. percben Benzema szabálytalanul előzte meg Sastrét a tizenhatoson belül, így hiába érkezett nagyszerűen Rodrygo beadására középen, gólját nem adta meg a játékvezető.

Az 55. percben Marco Asensio megszerezte harmadik gólját is.

A 25 éves futballista a tizenhatoson kívülről lőtt szép gólt - a labdát "természetesen" Benzemától kapta. A remekül játszó spanyol futballista az utolsó 20 percre pihenőt kapott.

Lee Kang-in gólja csak a szépítésre volt elég szerda este Forrás: AFP/Gabriel Bouys

A Real lendületét a becserélt játékosok sem akasztották meg. Antonio Blanco, Isco és Lucas Vázquez is jól szállt be a mérkőzésbe. A hazaiak ötödik találatát mégsem ők hozták össze.

A 79. percben Karim Benzema megszerezte második gólját a mérkőzésen.

A francia támadó nyolcadik La Liga-gólja előtt David Alabától kapott remek indítást. Ez volt Benzema pályafutásának a 200. La Liga-találata.

A 33 éves klublegendának ez volt az utolsó megmozdulása az összecsapáson, Ancelotti neki is pihenőt adott. Cserébe Luka Jovic mellett a saját nevelésű Sergio Santos is megkapta a lehetőséget.

A 84. percben Isco tette teljessé a hazai gólfesztivált és alakította ki a 6-1-es végeredményt,

akit Vinícius Junior hozott rendkívül önzetlenül helyzetbe. Carlo Ancelotti csapata továbbra is veretlenül vezeti a spanyol bajnokságot.

A Real hat mérkőzésen 19 gólt szerzett, vagyis hosszú idő után ismét szórakoztató mérkőzéseket képes játszani a spanyol rekordbajnok. Legközelebb szombat este a még szintén veretlen Villarreal lesz a fővárosi együttes vendége.