Az ukrán Sahtar Donyeck bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe, miután a selejtező negyedik fordulójában a hosszabbításban győzte le a francia AS Monaco csapatát.

A párharc első mérkőzésén a Sahtar Donyeck 1-0-ra nyert a Monaco otthonában, a visszavágót azonban a francia csapat nyerte 2-1-re, így jöhetett a hosszabbítás, mert a Monaco ledolgozta a házigazdaként összeszedett egygólos (0-1) hátrányát.

A ráadásban minden jel arra mutatott, hogy tizenegyespárbaj fog dönteni, azonban a 114. percben a Monaco védője, a hosszabbításban beálló Ruben Aguilar összehozta az év legszerencsétlenebb öngólját, így a Sahtar Donyeck jutott be a Bajnokok Ligája főtáblájára.

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:
Sahtar Donyeck (ukrán)-AS Monaco (francia) 2-2 (0-2, 1-2, 1-2) - hosszabbítás után
Továbbjutott: a Sahtar Donyeck, 3-2-es összesítéssel.

A párharc vesztese az Európa-liga csoportkörében szerepelhet ősszel, míg a győztes bejutott a BL 32-es főtáblája.