A Sevillát is legyőzte, tovább növelte előnyét az élen az Atlético Madrid - videó

fbl Horizontal, Atletico Madrid, Sevilla
Atletico Madrid's Spanish midfielder Saul Niguez celebrates scoring his team's second goal during the Spanish League football match between Atletico Madrid and Sevilla at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on January 12, 2021. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójából elhalasztott és kedden pótolt mérkőzésen az Atlético Madrid 2-0-ra nyert hazai pályán a Sevilla ellen, így Diego Simeone csapata tovább növelte az előnyét az élen a Real Madrid és a Barcelona előtt.

A bajnoki címért küzdő Atlético Madrid már a 17. percben megszerezte a vezetést, amikor

Angel Correa egy labdaátvételt követően 15 méterről szépen lőtt a bal alsóba.

A folytatásban is adódtak mindkét oldalon lehetőségek a gólszerzésre, de újabb találat nem esett, így bár kevesebbet birtokolta a labdát a hazai együttes (40-60 százalék), ám így is megérdemelten vezetett az első félidő végén.

A második játékrészben hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott a Sevilla, de az Atletico Madrid kiválóan védekezett, így a vendég együttes a madridi csapat kapujától messze birtokolta a labdát. Így nem is volt annyira meglepő, hogy a meccs utolsó 15 percéhez érkezve mindössze egyetlen kapura lövés volt ebben a felvonásban.

A 76. percben pedig végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, amikor egy szép madridi ellentámadás végén

Saúl Niguez 16 méterről szépen lőtt a jobb alsóba. Ebben a szezonban ez volt az első találata az Atlético sztárjának.

Bár a Sevilla nem adta fel a második kapott gól után sem, ment előre becsülettel, de csak nagy helyzetekig, illetve kapufáig jutott, így maradt a végeredmény a 2-0. A újabb sikerével

az Atlético Madrid tovább növelte az előnyét az élen,

és két meccsel kevesebbet játszva négy ponttal előzi meg a Real Madridot, illetve hét ponttal a Barcelonát.

A Granada hazai pályán 2-0-ra legyőzte az Osasunát a 4. fordulójából elhalasztott összecsapáson. A pamplonai gárda nyeretlenségi sorozata október 24. óta tart a La Ligában.