Rendhagyó BL-szezon volt, meghökkentő meccsekkel

PSG, Bayern München, Bajnokok Ligája, döntő
Bayern Munich's German goalkeeper Manuel Neuer (C) and teammates celebrate with the trophy after winning the UEFA Champions League final football match between Paris Saint-Germain and Bayern Munich at the Luz stadium in Lisbon on August 23, 2020. (Photo by Manu Fernandez / POOL / AFP)
Lezárult a Bajnokok Ligája 2019/2020-as szezonja, amelynek végén a Bayern München történelmi meneteléssel, minden mérkőzését megnyerve emelhette magasba a trófeát. A koronavírus miatti rendhagyó végjátékban és az azt megelőző találkozókon is akadtak emlékezetes mérkőzések, összeállítottuk a saját szubjektív tizes listánkat.

Szavazzon!

Mielőtt nekivágunk, egy kis emlékezetfrissítés. A két meccs közül melyik volt a jobb?

2019. szeptember 17., Red Bull Salzburg - Genk 6-2 (Haaland 2., 34., 45., Hwang Hee-chan 36., Szoboszlai 45+2., Umler 66., ill. Lucumí 40., Samatta 52.) - E-csoport, 1. forduló
Az osztrák bajnok kőkemény csoportba került a címvédő Liverpoolal, valamint az ősszel még Carlo Ancelotti irányította Napolival, az első játéknapon azonban a Genkkel találkozott. Előzetesen kiegyenlített meccsre volt kilátás,

ehhez képest a mesterhármast szerző Haaland vezérletével valóságos erősemonstrációt tartottak a salzburgiak és 6-2-re lemosták a belga riválist.

Nekünk, magyaroknak is emlékezetes maradt a meccs, hiszen az első félidő hosszabbításában

Szoboszlai Dominik is bevette a Genk kapuját,

méghozzá egy nagyszerű támadás végén, kapásból.

2019. szeptember 18., PSG - Real Madrid 3-0 (Di María 14., 33., Meunier 90+1.) - A-csoport, 1. forduló
A csoportkör első fordulójának szuperrangadóját a 13-szoros BL-győztes Real Madrid vívta a Paris Saint-Germain otthonában. Pontosabban vívta volna, inkább volt ugyanis edzőmeccs jellege a találkozónak, mintsem két gigász csatája. Az ex-madridi Ángel Di María az első félidőben két góljával már eldöntötte a lényegi kérdéseket, a második játékrész hosszabbításában pedig

a két szélsőhátvéd (!), Bernat és Meunier olyan gólt hozott össze, amilyenért a grundon is álló tapsvihar, majd a megalázott ellenfél levonulása az elvárható reakció.

2019. október 1., Tottenham - Bayern München 2-7 (Szon 12., Kane 61., ill. Gnabry 53., 55., 83., 88., Lewandowski 45., 87., Kimmich 15.) - B-csoport, 2. forduló
A későbbi győztes Bayern többször feltűnik még a listánkon, ez a meccs azonban kihagyhatatlan volt a top 10-ből. Pedig az akkor még Mauricio Pochettino irányította londoniak Szon góljával vezettek is, ám a bajorok - akiket szintén nem mostani, hanem korábbi edzőjük, Niko Kovac irányított ezen a találkozón

- idegenben lőttek egy hetest az előző kiírás döntősének, beverve gyakorlatilag az utolsó szöget az argentin menedzser koporsójába,

akit nem sokkal később menesztettek. Serge Gnabry négyszer, Lewandowski kétszer volt eredményes és bár sokan akkor azt hitték, ennél nagyobb győzelme aligha lesz a sorozatban a münchenieknek, mindenki tévedett.

2019. október 2., Liverpool - Red Bull Salzburg 4-3 (Szalah 36., 69., Mané 9., Robertson 25., ill. Hwang Hee-chan 39., Minamino 56., Haaland 60. ) - E-csoport, 2. forduló
Az osztrákok a csoportkör második játéknapján is felejthetetlen meccset játszottak, bár erre az Anfield Roadon a 36. perc környékén talán még ők maguk sem gondoltak volna, hiszen ekkor Mané, Robertson és Szalah góljaival 3-0 volt a címvédőnek.

Hwang Hee-chan azonban még a szünet előtt szépített, a második félidő elején pedig Minamino és Haaland góljaival egyenlített a Szoboszlai Dominikot a kezdő sípszótól a csapatban tudó Salzburg.

Végül a címvédő egy újabb Szalah találattal a vártnál sokkal nehezebben, de otthon tartotta a három pontot, Jesse Marsch edzőt és csapatát azonban ezután az este után mindenki megjegyezte Európában.

2019. november 5., Dortmund - Inter 3-2 (Hakimi 51., 77., Brandt 64., ill. Lautaro Martínez 5., Vecino 40.) - F-csoport, 3. forduló
Az F-jelű négyesbe három topcsapat került, a várakozásoknak megfelelően azonban a Barca első helyét sem az olaszok, sem a németek nem tudták veszélyeztetni, így az egymás elleni rangadók kulcsfontosságúak voltak. Ebből az elsőt Milánóban 2-0-ra Antonio Conte csapata nyerte, a másodikat viszont egy nagyszerű mérkőzésen a dortmundiak. Pedig félidőben a Signal Iduna Parkban is 2-0-ra (!) vezettek a vendégek,

a jobbhátvéd, Achraf Hakimi vezérletével azonban fordítottak a hazaiak és 3-2-re nyertek.

Érdekesség, hogy a marokkói a következő szezonban már az Internazionale sikeréért fog futballozni. Ezen a meccsen viszont a Borussiáért tette, méghozzá nagyszerűen, amelynek végül csoportból való továbbjutás lett az eredménye.

2019. november 5., Chelsea - Ajax 4-4 (Jorginho 5., 71., Azpilicueta 63., James 74., ill. Abraham - öngól - 2., Promes 20., Kepa - öngól - 35., Van de Beek 55.) - H-csoport, 3. forduló
Talán a szezon legjobb meccsét láthatta a Stamford Bridge közönsége november elején, de hogy a legfordulatosabbat, az egészen biztos.

A hollandok az 55. percben már 4-1-re vezettek

- két öngólnak is köszönhetően -, a végén viszont a Chelsea sajnálhatta, hogy csak egy pontot szerzett. A 71. percben ugyanis egy támadáson belül két Ajax játékos kapta meg a második sárga lapját, ráadásul a hazaiak 11-est végezhettek el, amelyet Jorginho magabiztosan értékesített.

20 perc alatt azonban hiába dolgozott ki számtalan ziccert Lampard alakulata, csak az egyenlítés sikerült, a győzelem nem.

2020. március 11., Liverpool - Atlético Madrid 2-3 (Wijnaldum 43., Firmino 93., ill. Llorente 97., 105+1, Morata 120+1.), nyolcaddöntő, visszavágó
Óriási meglepetésre a címévdő Klopp-csapat már a legjobb 16 között elbúcsúzott a sorozattól, ráadásul az Anfiled közönsége előtt. Az Atlético Madrid otthonában ugyanis Saúl korai góljával 1-0-ra nyert Simeone alakulata, ezt azonban Wijnaldum találata a visszavágó első félidejének hajrájában egalizálta. Hiába támadtak aztán a vörösök, a spanyol védelemmel, vagy éppen Oblakkal nem tudtak mit kezdeni. Legalábbis a rendes játékidőben, a kétszer 15 perces hosszabbítás legelején ugyanis Firmino találatával úgy tűnt, megnyerhetik a meccset és meglesz a továbbjutás.

Marcos Llorente azonban máshogy gondolkozott, szűk tíz perc alatt két gólt szerzett,

Morata találata pedig már csak a hab volt az Atlético tortáján, amely 3-2-re győzött Liverpoolban és 4-2-es összesítéssel búcsúztatta a bajnokot.

2020. augusztus 12., Atalanta - PSG 1-2 (Pasalic 27., ill. Marquinhos 90., Choupo-Moting 90+3.), negyeddöntő
A koronavírus-járvány miatt a negyeddöntőktől zárt kapuk mögött, semleges helyszínen (Lisszabon), egymeccses párharcok döntöttek. Rögtön az első mérkőzés óriási drámát hozott, a szezon egyik meglepetéscsapata, az Atalanta ugyanis nagyon közel volt ahhoz, hogy kiejtse a párizsi sztráralakulatot. Amely egyébként az egész meccsen sokkal jobb volt olasz riválisánál, ám elszórakozta a ziccereit -

egészen a 90. percig, amelyet követően gyors egymásutánban kétszer is betalált, így biztosította helyét az elődöntőben.

2020. augusztus 14., Barcelona - Bayern München 2-8 (Alaba - öngól - 7., Suárez 57., ill. Müller 4., 31., Coutinho 85., 89., Perisic 22., Gnabry 27., Kimmich 63., Lewandowski 82.), negyeddöntő
Sok újdonságot nem tudunk írni erről a találkozóról, előzetesen BL-döntőként aposztrofálták,

a bajorok azonban nemes egyszerűséggel kivégezték a katalánokat.

A Barca összes idei gyengeségét kihasználva a végeredmény még így is hízelgő volt Quique Setién alakulatára nézve. Akit a méretes zakó után menesztettek is, ez a hatalmas pofon pedig alighanem egy korszak végét jelenti a gárnátvörös-kék klub életében, óriási változások várhatóak a Nou Campban. A Bayern érdemeiből persze ez semmit nem von le,

Müller és Coutinho duplázott - utóbbi éppen a Barcától szerepelt kölcsönben a németeknél...

Osztálykülönbség volt a csapatok között.

2020. augusztus 23., PSG - Bayern München 0-1 (Coman 59.), döntő
Mi mással zárhatnánk felsorolásunkat, ha nem a fináléval, amely bár elmaradt a várt űrfutballtól, és látványos játéktól, az üres lelátók és a bajorok történelmi győzelme miatt azonban örökké emlékezetes marad mindenki számára. A párizsiak csak magukat okolhatják a vereségért,

az első féldiőben két legnagyobb sztárjuk, Neymar és Mbappé is ordító ziccert hagyott ki, tövényszerű volt, hogy ezek megbosszulják magukat

és épp egy francia, Kingsley Coman okozta a vesztüket. A Bayern így minden meccsét megnyerte a BL-ben, erre korábban soha nem volt példa és összességében hatodik Bajnokok Liágja győzelmét aratta, amellyel beérte az örökranglistán a Liverpool alakulatát.