Az OTP Bank Liga 32., utolsó előtti fordulójának rangadóján már tét nélkül léphettek pályára a csapatok. A vendég Ferencváros 31. bajnoki elsőségét, míg a MOL Fehérvár játékosai az ezüstérmet szerezték meg még korábban az összes többi eredménytől függetlenül. Mégis egy rendkívül különleges estének lehettünk szemtanúi a MOL Aréna Sóstóban, mert több mint 20 évnyi profi labdarúgás után, a hazaiak csapatkapitánya, Juhász Roland utoljára rohant ki a pályára, hogy futballozzon. A korábbi válogatott mellett a hazaiak a fehérvári védelem másik fontos tagját, Paulo Viníciust is elbúcsúztatták, aki kilenc év után hagyja ott az együttest. A meccs sok akcióval, jó ritmusban ment végig, és a visszavonult Juhász Roland győztes góljával, 1-0-ra nyert a Fehérvár.

2000-ben a francia válogatott a két évvel korábbi világbajnokság után megnyerte az Európa-bajnokságot is, egyeduralkodóvá válva a sportágban. Az ausztráliai nyári olimpián a Kemény-legények megszerezték az első aranyérmüket, tovább gyarapítva a magyar vízilabda addig is veretes éremgyűjteményét. A fehérvári este főszereplője, Juhász Roland pedig ebben az évben játszotta első NB I-es mérkőzését, még az MTK Budapest színeiben.

A hazaiak megadták a búcsúztatás módját, érezhetően ezen a napon minden a korábbi válogatottról szólt,

aki a 33., utolsó fordulóban már biztosan nem szerepel majd a csapatban a ZTE elleni, idegenbeli mérkőzésen.

Már délelőtt 10.00-tól a Vidi Múzeumban az állandó kiállítás mellett a szurkolók megtekinthették a 36 éves labdarúgóról szóló különleges mezgyűjteményt. Az ajándékboltban pedig korlátozott számú dedikált mez és labda várt arra, hogy a legnagyobb rajongók kezébe kerüljön.

Ráadásul a meccsre egy telefonos applikáció segítségével fényképes üzenetet is küldhettek a szimpatizánsok a leköszönő csapatkapitánynak a búcsú alkalmából.

Ezen a napon tényleg minden Juhász Rolandról szólt a fehérváriaknál. Fotó: Polyák Attila - Origo

A találkozó előtt már egy órával szép számban gyülekeztek a stadion előtt a hazai mezekben, sálakban érkező szurkolók, akiket színes programok és több ételárus is várt az autós forgalom elől elzárt részen.

A meccs előtt a hazai együttes a kísérőgyerekekkel együtt sorfalat állt a már bajnok Ferencvárosnak,

ezzel adva meg a tiszteletet a 31. elsőségét begyűjtő együttesnek.

Nem ez volt az egyetlen fontos esemény a kezdősípszót megelőzően. Kovács Zoltán, a fehérváriak sportigazgatója előbb egy ajándéktálat adott át Paulo Viníciusnak, aki a szezon végén kilenc év után búcsúzik a klubtól. Ezt követően Orosz Pál, a Ferencváros vezérigazgatója Hajnal Tamással együtt ajándékozta meg a hazaiak visszavonuló csapatkapitányát, majd Kovács Zoltán is meglepetésben részesítette Juhász Rolandot, aki ezek után mikrofont ragadt és a következőket mondta:

"Megható, hogy ennyien itt vagytok és eljöttetek. Nagyon szerencsésnek érezhetem magam, mert azzal foglalkozhatok, amit szeretek, a labdarúgással.

Lehetetlen ezt a 20 évet összefoglalni, de életem ezen szakaszára mindig örömmel és büszkeséggel fogok emlékezni (itt szemmel láthatóan nem bírt a könnyeivel a játékos és kis szünetet tartott - a szerk.).

Megtiszteltetés, hogy Székesfehárvár befogadott, és egy ilyen nagyszerű csapatnak a tagja lehettem. Viszlát, barátaim!"

Juhász Rolandból előtörtek az érzelmek a meccs előtt. Fotó: Polyák Attila - Origo

A hazai tábor ezt követően "Juhász Roli! Juhász Roli!" skandálással éltette a 36 éves focistát. Az összecsapás előtti utolsó mozzanatként következhetett az ünnepélyes kezdőrúgás, amit ezúttal nem szurkolók, hanem a két távozó, Juhász Roland és Paulo Vinícius gyermekei végezhettek el.

Rendesen bekezdtek a csapatok az összecsapáson, egyáltalán nem lehetett érezni, hogy ez a 90 perc már egyik félnek sem bír igazi téttel.

Már a negyedik perc végén egy jó beadást követően Nego lőhette a tizenhatoson belül a kapura a labdát, de a próbálkozása elsuhant a kapufa mellett.

A 8. percben ismét a hazaiak veszélyeztettek, Vinícius fejelhetett, de Gróf kezében végül elhalt a kísérlet.

Egy perccel később már a másik kapu előtt zajlottak az események, nagyjából hat méterről, bal oldalról lőtt laposan Signevich, de Kovácsik szögletre tudott menteni, továbbra is maradt a 0-0.

A 21. perc végén Hodzic lőhetett közvetlen közelről, de a ferencvárosi védők vetődve szögletre mentettek.

A 23. percben a stadion hangosbemondója hívta fel a figyelmet arra, hogy ez a szám a mai este különleges jelentőséggel bír, és egy nagy tapsot kért Juhász Rolandnak, amit a szurkolók maradéktalanul teljesítettek is.

A két távozó egymás mellett, középen Vinícius, mellette jobb oldalon Juhász. Fotó: Polyák Attila - Origo

Mindkét együttes próbálta megszerezni a mérkőzés első gólját, mindkét kapu előtt voltak próbálkozások, nagy iramot diktáltak a felek. Az ünnepeltről a játékvezető is megemlékezett, igaz, ő nem tapsolt, hanem a 28. perc végén adott egy sárga lapot Juhásznak egy szabálytalanságot követően.

A találkozó első félidejének legnagyobb ziccere a fehérváriak előtt adódott a 30. perc végén.

A korábbi ferencvárosi Petrjak kiválóan ment el a bal oldalon, majd adott a tizenhatoson belülre, ahol a zöld-fehér védelem gyakorlatilag odaajándékozta a labdát Nikolicsnak, de a támadó lövését Gróf vetődve megfogta.

A 45. perc elején, egy fehérvári szögletet követően a tizenhatoson belüli kavarodásban úgy látta a játékvezető, hogy a vendég védelemből Heister kézzel ért a labdához, így büntetőt ítélt, amit ki más végezhetett volna el, mint Juhász Roland.

A csapatkapitány higgadtan értékesítette a tizenegyest, így 1-0-s állásnál mehettek el a felek a szünetre.

A második félidő is izgalmasan kezdődött, a 47. percben vendégektől Isael lőtt jó 20 méterről, de Kovácsik nagyot védett a sarokra tartó kísérletnél.

Az 54. perc végén aztán Petrjak jól futott el ismét a bal oldalon és Nikolics elé próbált tekerni, de a csatár centiméterekkel lemaradt a biztos, második fehérvári gólt jelentő helyzetről.

A találkozó második félidejében még magasabb fokozatba kapcsoltak az addig sem lassú tempóban futballozó csapatok, és igazi támadófocit láthatott mindkét oldalon a majd hatezernégyszáz néző a stadionban.

A 74. perc végén a Fehérvár lezárhatta volna a fontosabb kérdéseket a meccsen.

Egy szépen felépített akció végén Nikolics jó beadása után Nego lőhetett tisztán közelről kapura, de Gróf parádés mozdulattal hárította lábbal a próbálkozást, így maradt az 1-0-s állás.

A hazaiak vezetőedzője a 89. percben kettős cserét hajtott végre, és

az egyik távozó a profi labdarúgástól búcsúzó Juhász Roland volt, akit állva tapsolt a közönség, amíg elhagyta a pályát.

Sőt, még egy berohanó szurkolóval egy szelfit is készített a rendkívül türelmes korábbi válogatott focista.

Juhász Rolandot állva tapsolták meg a lecserélésénél. Fotó: Polyák Attila - Origo

Az eredmény a lefújásig már nem változott,

pedig a gólszerzésre mindkét félnek megvoltak a lehetőségei az utolsó negyedórában is.

A mérkőzés kapcsán elmondhatjuk, hogy

igazi minőségi focit játszott a bajnokság utolsó előtti fordulójában az aranyérmes a másodikkal úgy, hogy valódi tétje már egyik együttes számára sem volt a találkozónak.