Az Olasz Kupában is C. Ronaldo mentette meg a Juventust - videó

fbl Horizontal, Cristiano Ronaldo, Juventus
Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo grabs the ball as he celebrates after scoring a penalty past AC Milan's Italian goalkeeper Gianluigi Donnarumma (R) and equalize during the Italian Cup (Coppa Italia) semi-final first leg football match AC Milan vs Juventus Turin on February 13, 2020 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Isabella BONOTTO / AFP)
A labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén Theo Hernandez kiállítása miatt a 71. perctől emberhátrányban játszó AC Milan hiába vezett a 91. percig 1-0-ra a Juventus ellen Ante Rebic góljával, a végén Cristiano Ronaldo büntetőből egyenlíteni tudott (1-1). Stefano Pioli ráadásul a lapok miatt Hernadez mellett Samu Castillejóra és Zlatan Ibrahimovira sem számíthat a visszavágón.

A mérkőzést a Milan kezdte jobban, sokkal agresszívabban játszott a hazai együttes, mint a Juventus. Erre szüksége is volt Stefano Poli csapatának, ugyanis a milánói együttes 2016 óta nem nyert a Juventus ellen, az összes sorozatot figyelembe véve. A 22. percben ennek meg is lehetett volna az eredménye, de

Davide Calabria lövése után Gianluigi Buffon hatalmast védett. Hat perccel később ismét a veterán olasz kapus volt a főszereplő, ezúttal Ante Rebic próbálkozása után.

Hatalmas csatát vívótt Zlatan Ibrahimovic és Matthijs de Ligt Forrás: AFP/Isabella Bonotto

Innen a Juventus vette át a játék irányítását, de egyedül Juan Cuadrado lövése után kellett védenie Gianluigi Donnarummának. A Juvénak tehát ez volt az egyetlen próbálkozása, míg a Milan nyolc alkalommal próbálkozott kapura lövéssel az első 45 percben. Igaz, a torinói csapat viszont többet birtokolta a labdát (42-58 százalék). Viszont hiába játszott jól a Milan,

Zlatan Ibrahimovic és Theo Hernandez is „kisárgázta" magát a visszavágóra.

A Milan a második játékrészt is jobban kezdte, de a 47. percben Rebic lövése után még újabb nagy bravúrral tudott Buffon védeni, míg a másik oldalon Cristiano Ronaldo továbbra is teljesen észrevétlen volt. Ezt követően ismét kiegyenlítettebb lett a játék, minden egyes labdáért keményen meg kellett küzdeni. Majd amikor kezdett egy kicsit leülni a meccs,

érkezett Ante Rebic, és Samu Castillejo beadása után szép mozdulattal szerzett vezetést a 61. percben.

A 63. percben Cuadrado esett nagyot a tizenhatoson belül a védője szorításában, de a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság. Castillejo nem sokkal később nagy butaságot követett el, földhöz vágta a labdát, amiért sárga lapot kapott, így ő is kénytelen lesz kihagyni a visszavágót. A

71. percben pedig Theo Hernandez rúgta fel Dybalát, a második lapja után pedig kiállította a játékvezető,

így az utolsó 20 percben emberhátrányban focizott a Milan.

Maurizio Sarri folyamatos cserékkel próbálta felrázni a csapatát a mérkőzés utolsó szakaszára, amely nem igazán sikerült, de mégis sikerült egyenlítenie. A 89. percben ugyanis

C. Ronaldo akrobatikus mozdulata után Calabria kezéhez ért a labda, a játékvezető pedig a videobírózás után büntetőt ítélt, amelyet a 91. percben értékesített a portugál világklasszis.

A hátralévő időben nem esett újabb gól, így Juventus jó helyzetből várhatja a visszavágót. Egyben pedig azt is jelenti, hogy nem ért véget a Milan nyeretlenségi sorozata a Juventus ellen.