Svájc

Courtois fejese után szerzett gólt a Real Madrid

Valencia CF v Real Madrid CF  - La Liga FOOTBALL soccer Spain Mestalla Valencia CF Real Madrid CF La Liga Thibaut Courtois
Thibaut Courtois of Real Madrid gives instructions during the Liga match between Valencia CF and Real Madrid CF at Estadio Mestalla on December 15, 2019 in Valencia, Spain. (Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto)
A spanyol bajnokság vasárnap esti meccsén a Valencia a Real Madridot fogadta. A két csapat meccsén 1-1-es döntetlen született, így a Real nem tudta kihasználni a Barcelona szombati botlását (2-2 a Real Sociedad ellen).

Zinedine Zidane csapata abban a tudatban léphetett pályára Valenciában, hogy egy győzelemmel átvehette volna a vezetést a Barcelonától.

A várt rohamok elmaradtak, Karim Benzemának voltak lehetőségei, de Thibaut Courtois-nak is volt dolga az első félidőben.

A második félidőben a kaput sem sikerült eltalálnia a madridiaknak a rendes játékidőben, hiába állt be a hajrára Gareth Bale és Vinícius Jr., majd Luka Jovic is.

A 78. percben aztán jött a hidegzuhany, Carlos Soler érkezett középen üresen egy labdaszerzést követően és a madridi kapuba lőtt. Ez volt a spanyol játékos első gólja ebben a bajnokságban.

Jovic a hosszabbításban lőtt egy lesgólt, majd a 95. percben szögletet végezhetett el a Real. Courtois is előre ment fejelni, sikerült is neki, de Domenech védett, majd Benzema elé került a labda, aki a meccs szinte utolsó megmozdulásával egyenlített.

Szerdán el Cásicót, Barcelona-Real Madrid meccset rendeznek majd a bajnokságban.