Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A brazil fociválogatott 5-0-ra verte Perut a Copa América utolsó csoportmeccsén, Venezuela 3-1-re verte Bolíviát, a két győztes csapat lépett tovább a csoportból.

A brazilok egy győzelem és egy döntetlen után léptek pályára Peru ellen. A brazilok az alábbi összeállításban kezdtek:

A rendező ország csapata már a 12. percben vezetést szerzett, Casemiro szerencsés góljával, majd Firmino csapott le egy kapus által belerúgott labdára, félidőben pedig 3-0 volt Everton gólja után.

Dani Alves gólját ünneplik a brazil játékosok Forrás: AFP/Nelson Almeida

A második félidőben még Dani Alves is betalált, majd az utolsó percben a csereként beállt Willian rúgott bombagólt.

A hosszabbításban még kapott egy tizenegyest is Brazília, de Gabriel Jesus lövését védte Gallese, a Manchester City csatára pedig el is sírta magát a lefújás után.

A csoport másik meccsén Venezuela 3-1-re verte Bolíviát.