A labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának záró mérkőzésén a DVTK emlékezetes mérkőzésen, 2-1-re legyőzte a bajnoki címvédő Budapest Honvédot a debreceni Nagyerdei Stadionban.

A magyar labdarúgás történetében először rendeztek vidéki kettős rangadót. Már az első meccsen remek hangulata volt, hiszen a debreceni szurkolók és a szombathelyi drukkerek mellett a stadionban hangoltak a diósgyőri és a kispesti fanatikusok is.

A második meccs alaphangját a magyar válogatottban góllal debütáló Ugrai Roland adta meg, aki a 20. percben Diego Vela átadása után 12 méterről a bal alsó sarokba belsőzött (1-0).

DVTK támadója, Ugrai Roland volt a mérkőzés főszereplője Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A 38. percben Puskás Ferenc egykori csapata Puskás-díjra is esélyes góllal egyenlített: Lanzafame jobb oldali szabadrúgását rossz helyre fejelték ki, a kipattanót Holender Filip mellre vette, majd 18 méterről pattanás nélkül kilőtte a bal felső sarkot (1-1).

A második félidőben kiegyenlített játék zajlott, egyik csapat sem alakított ki helyzeteket.

A DVTK edzője, Bódog Tamás a 66. percben az idényben először pályára küldte a klub sajátnevelésű játékosát, a korábban élesen kritizált Bacsa Patrikot.

A miskolci támadó tíz perc múlva meg is hálálta bizalmat: Djordje Kamber és Ivan Lovric között megcsinált egy befele cselt a tizenhatoson belül, majd az összezáró védők között a földre került. Szabó Zsolt játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A labda mögé Ugrai Roland állt, azonban a jobbra tartó félmagas lövését Gróf Dávid hárítani tudta.

A 89. percben a DVTK újra megszerezhette volna a vezetést. Egy jobb oldali szöglet után Kocsis Gergő fejelhetett hat méterről, de a rosszul kimozduló Gróf fölött túlfejelte a labdát, amely a kapu mögött landolt.

A slusszpoén azonban a 92. percben érkezett.

Busai Attila fejjel megtolta a labdát az ötösön Bobál Dávid mellett, a kispesti védő csak egy karate-rúgással tudta szerelni, de közben a fejét is eltalálta, így Szabó Zsolt újabb tizenegyest adott. Az ítélet végrehajtását ezúttal Nikolaosz Ioannidisz vállalta magára, higgadtan a jobb alsó sarokba gurított a balra vetődő Gróf Dávid mellett (2-1).

Győzelmével a DVTK a hatodik helyre lépett fel a tabellán, egy ponttal lemaradva az ötödik Budapest Honvéd mögött.