Huszti gólt lőtt és pirosat kapott a Bayern ellen

Eintracht Frankfurt - FC Bavaria Munich Bundesliga soccer FOOTBALL
Frankfurt's Szabolcs Huszti cheers after scoring the 1:1 goal during the match between Eintracht Frankfurt and Bavaria Munich on the seventh match day of the German Bundesliga at Commerzbank-Arena in Frankfurt on the Main, Germany, 15 October 2016. PHOTO: ARNE DEDERT/dpa (ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)
Huszti Szabolcs előbb hős volt, majd kis híján csapata, az Eintracht Frankfurt sírásója lett a Bayern München ellen a Bundesliga 7. fordulójának szombati játéknapján. A magyar középpályás előbb egyenlítő gólt rúgott az első félidőben, majd a második játékrész közepén piros lapot kapott. A Frankfurt azonban tíz emberrel is 2-2-re tudta menteni a találkozót. A Hoffenheimben Szalai Ádám nem kapott lehetőséget az Ingolstadt ellen.

A címvédő már a 10. percben megszerezte a vezetést a Huszti Szabolccsal a kezdőben felálló Eintracht Frankfurt ellen, méghozzá az újra egészségesnek tűnő Arjen Robben révén.

A hollandnak ez volt a 117. gólja tétmérkőzésen a Bayern mezében, amivel a klub örökranglistáján utolérte Mehmet Schollt. Igaz, amíg a korábbi német válogatott középpályásnak 469 meccsre volt szüksége ehhez a terméshez, addig Robbennek 223 találkozó is elég volt.

A hazaiak hét perccel később majdnem kiegyenlítettek, amikor Timothy Chandler lőtt egy keresztlabdát a jobb kapufa tövére, a kipattanó után pedig Mats Hummels blokkolta Marco Fabian fejesét. Percekkel később Neuer paskolta ki Alex Meier fejesét, mielőtt a labda teljes terjedelmével áthaladt volna a gólvonalon.

Gólpassz helyett gól

A Bayern nem játszott jól, az Eintracht viszont nagyon akart, és többször is ráijesztett a bajnokra. Huszti is kimondottan jól teljesített a középpályán, a 37. percben, például, remek passzal találta meg Meiert, aki, ha rendesen át tudja venni a labdát, akkor most egy gólpasszal gazdagabb lenne a magyar középpályás.

Ehelyett inkább ő maga lőtte be az egyenlítő gólt, a 43. percben, egy jó kiugratás után kis szerencsével elvitte a labdát Boateng mellett, majd balról kilőtte a hosszú alsó sarkot.

Ez volt pályafutása harmadik gólja a Bayern ellen, az előző kettőt még a Hannover játékosaként lőtte. Husztinak február óta ez volt az első gólja. Ez volt az első gól, amit a Bayern idegenbeli bajnokin kapott az idényben.

Hősből (majdnem) antihős

A második félidő őrült rohanással kezdődött, és Kingsley Coman két elhibázott száz százalékos ziccere után végül Kimmich vette vissza a vezetést a bajoroknak, aki az öt és feles sarkáról gurított a kapuba.

Majd Huszti pillanatai következtek, bár ettől ezúttal minden frankfurti drukker eltekintett volna: egy oldalvonal melletti párharc során Renato Sánchez nem feltűnően, de hátra könyökölt, amit a magyar középpályás egy fejelő mozdulattal viszonzott.

Ez pedig nagy hiba volt,

lévén, hogy Husztinak már volt egy sárgája az első félidőből.

Most pedig megkapta a másodikat, azaz a csapata emberhátrányban játszhatta végig az utolsó majd' félórát, akkor, amikor minden esélye megvolt még a pontszerzésre.

A gól után Carlo Ancelotti behozta Robert Lewandowskit is, de hiába volt veszélyesebb a Bayern, gólt az Eintracht lőtt: a 78. percben Chandler rossz lövésébe tette bele a mellkasát Fabian az öt és felesen – apró szépséghiba, hogy a gólszerző, ha csak centikkel is, de lesen volt.

A lényegen azonban ez nem változtatott, az Eintracht tíz emberrel is megmentett egy pontot a sorozatban harmadik tétmeccsén nyeretlenül maradó Bayern ellen.

A Hoffenheimben

Szalai Ádám a kispadról nézte végig

az Ingolstadt ellen 2-1-re megnyert találkozót.

Megannyi végigszenvedett szezon után újra szép napok köszöntöttek Kölnre. A kecskések most az Ingolstadtot verték el a francia Anthony Modeste vezérletével, akinél csak Robert Lewandowski lőtt több bajnoki gólt a 2016-os naptári évben (20-14 a lengyel javára).

A Mönchengladbach hiába játszott a 25. perctől emberelőnyben, és hiába rúghatott két tizenegyest is, nem tudott nyerni hazai pályán a Hamburg ellen. A "Csikók" történetük során második alkalommal (először 1984-ben) hagytak ki egy bajnokin két büntetőt.

Eredmények, Bundesliga 7. forduló:

Eintracht Frankfurt – Bayern München 2-2 (1-1)
gól: Huszti (43.), Fabian (78.), illetve Robben (10.), Kimmich (62.)
piros lap: Huszti (65.)

Mönchengladbach – Hamburg 0-0
piros lap: Cleber Reis (Hamburg, 25.)

Köln – Ingolstadt 2-1 (2-0)
gól: Modeste (28., 39., a másodikat tizenegyesből), illetve Hinterseer (90., tizenegyesből)

Augusburg – Schalke 04 1-1 (0-0)
gól: Baier (77.), illetve Bentaleb (65.)

Hoffenheim – Freiburg 2-1 (1-0)
gól: Wagner (34.), Kramaric (81., tizenegyesből), illetve Niederlechner (77.)

Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-1 (1-1)
gól: Junuzovic (13.), Manneh (59.), illetve Calhanoglu (27.)