Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A Liverpool 2-0-ra győzött a városi rivális Everton otthonában az angol labdarúgó Premier League 14. fordulójában. A Vörösök egy szerencsés góllal szereztek vezetést, és bár az Everton szinte végigtámadta a hátralévő időt, Dirk Kuyt a hajrában bebiztosította a három pontot a Liverpoolnak. A Chelsea könnyed, 3-0-s győzelmet aratott az Arsenal otthonában.

A Bajnokok Ligájából kiesett Liverpool a városi derbin, az Everton ellen próbált vigasztalódni, és a 12. percben úgy tűnt, sikerül: Mascherano 28 méteres lövése ugyanis megpattant Yobo lábán, és Howard kapust becsapva a bal sarokban landolt.

Innentől egykapuzott az Everton, az első félidő legnagyobb egyenlítési lehetősége Biljaletgyinov előtt adódott: egy bedobás után Fellaini, Jo és Carragher fején is megcsúszott a labda, ami így lett jó a hosszú oldalon álldolgáló orosznak, aki azonban jobbal sután találta el a labdát.

Nem sokkal később Cahill ollózott, Reina csak kiütni tudta a labdát, de a védők tisztáztak, mielőtt Jo odaérhetett volna. Az Everton brazil csatára két gólt is szerzett az első félidőben, de mindkettőt lesról, így maradt az 1-0-s Liverpool-vezetés, igaz, ahhoz, hogy így legyen, kellett Howard reflexmozdulata, az amerikai kapus Insua közeli fejesét szedte ki bravúrral.

Mascherano lövése Yobo lábán pattant meg:

Az Everton a második félidőben is szinte végig fölényben futballozott, de nem tudott mit kezdeni Reinával: az Európa-bajnok spanyol kapusnak egyszer szerencséje volt, amikor el tudta csípni a lába között továbbcsorgó labdát, de többször is nagyot védett, volt, amikor öt másodpercen belül előbb Cahill, majd Fellaini kísérletét hárította.

Ahogy lenni szokott, az Everton kihagyta a helyzeteket, a Liverpool pedig büntetett a bőkezű pazarlásért: Yobo bénázása után Gerrard csapott le a labdára, visszatette Rierának, akinek lapos lövését Howard csak kitolni tudta, a kipattanót pedig Kuyt három méterről bepofozta. A végén még fölényesebb lehetett volna a Vörösök győzelme, de Riera újabb sistergős löketét Howard lábbal védte, de ez a 2-0-s is tökéletes volt Rafa Benítez fiainak, akik október 25-e után nyertek ismét a Premier League-ben.

Kuyt biztosította be a Liverpool győzelmét:

A játéknap másik kora délutáni meccsén a bajnokság legrosszabb formában lévő csapata, a Wolverhampton folytatta negatív sorozatát, mivel sorozatban nyolcadik fellépésén maradt győzelem nélkül. A Birmingham egy korai Bowyer-góllal nyert a Wolves otthonában, amivel a City öt év után először tudott egymás után két PL-meccset behúzni.

Rangadót nyert a Chelsea, amely az Arsenal otthonában diadalmaskodott 3-0-ra. A hazai együttes 40 percen keresztül helyzetig sem jutott, igaz, a Chelsea is csupán egy Anelkával szembeni, büntetőterületen belüli szabálytalanságot tudott vitatni.

Aztán a 41. percben Ashley Cole bal oldali beadására Drogba érkezett, s 6 méterről, jobb belsővel úgy lőtt a bal felsőbe, hogy a labda a kapufát és a lécet is érintette (0-1). Négy perccel később ugyanígy került a hálóba a labda, ezúttal, is Cole adott középre, Gallas nem tudott menteni, Vermaelen viszont nagyon szerencsétlenül ért bele, öngól (0-2).

Nézze meg a Chelsea első két gólját!

A második félidő elején ugyan rúgott egy gólt az Arsenal, de szabálytalanság miatt a játékvezető nem adta meg, a 86. percben pedig érkezett a kegyelemdöfés Drogbától, aki szabadrúgásból nagy bombát helyezett el a bal sarokban - 0-3.