Az Újpest kétgólos vereséget szenvedett Zalaegerszegen a labdarúgó Borsodi Liga 20. fordulójának zárómérkőzésén.

Borsodi Liga, 20. forduló:
ZTE FC - Újpest FC 2-0 (0-0
Zalaegerszeg, 5000 néző
v.: Solymosi
ZTE: Varga Z.- Kocsárdi, Sebők V., Botis, Máté - Nagy L., Molnár B., Franciskovic (Dovicovic, 78..), Koplárovics (Tóth, 78.) - Lekic (Sebők J., 88.), Waltner
Újpest: Balajcza - Vermes, Vaskó, Böjte, Zaleh (Kisznyér, 83.) - Erős, Sándor (Korcsmár, 42.), Tóth B. (V. Kopunovic, 56.), Nagy O. - Kovács, Tisza
gól: Franciskovic (48.), Waltner (78.)
sárga lap: Tóth B. (12.)

15. perc: Nagy L. futott el a jobb oldalon, beadása után Koplárovics 10 méterről a keresztlécet találta el.

48. perc: Kocsárdi jobb oldali bedobása után Lekic megcsúsztatta a labdát, Franciskovic 10 méterről célba vette a kaput, Balajcza pedig nem tudta hárítani a védhetőnek tűnő lövést (1-0).

78. perc: Franciskovic indította Waltnert, aki a jobbösszekötő helyéről, 12 m-ről a rövidsarokba bombázott (2-0).

Az első 45 percben kevés labdarúgásra emlékeztető esemény történt, inkább a küzdelem dominált. A kapuk ritkán forogtak veszélyben, így a döntetlen megfelelt a játék képének.

A folytatásban gyorsan vezetést szerzett a ZTE, ezután fölénybe került az Újpest, de ez meddőnek bizonyult. A hazaiak ráadásul veszélyes kontráik egyikét kihasználva eldöntötték a három pont sorsát.