Finnország minden idők egyik legdrámaibb meccsén verte meg Dániát, Belgium győzött Szentpéterváron

Események

Dánia - Finnország, Foci EB, labdarúgó Európa-bajnokság, Euro 2020, labdarúgás, csoportkör, B csoport, Parken Stadion, Koppenhága, 2021.06.12.
COPENHAGEN, DENMARK - JUNE 12: Denmark fans stand dejected as Christian Eriksen (Not pictured) of Denmark receives medical treatment during the UEFA Euro 2020 Championship Group B match between Denmark and Finland on June 12, 2021 in Copenhagen, Denmark. (Photo by Martin Meissner - Pool/Getty Images)
Szombat este a labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának első fordulójában a Dánia-Finnország mérkőzés a 43. percben félbeszakadt miután a dán csapat játékosa, Christian Eriksen összeesett a pályán. A 29 éves játékost újra kellett éleszteni a pályán, majd a koppenhágai kórházba szállították, ahol stabilizálták az állapotát. A találkozó este hét órakor szakadt félbe, az UEFA viszont úgy döntött, hogy a mérkőzést le kell játszani, amit végül 105 perces szünet után a finnek nyertek meg 1-0-ra. A csoport másik mérkőzésén a belgák háromgólos győzelmet arattak az oroszok fölött Szentpéterváron.
Cikkünk folyamatosan frissül75 bejegyzés
22:21
június 12, 2021

20.30-kor folytatódik a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat. Az UEFA határozata alapján 20.30-tól folytatódik a Dánia-Finnország Európa-bajnoki mérkőzés, ami a 43. percben szakadt félbe Christian Eriksen összeesése után.

22:22

Eriksen állapota stabil

Dán sajtóértesülések szerint Eriksent mentővel elvitték a koppenhágai kórház sürgősségi osztályára.

22:22

0-0-ról folytatjuk

A 43. percig a dánok irányították a meccset, több nagy helyzetet is kidolgoztak, de nem tudtak betalálni, így 0-0-ról folytatódik a találkozó.

22:28

A csapatok már a pályán

Megérkeztek a csapatok a pályára, hamarosan folytatódik a mérkőzés.

22:29

Közös ölelkezés

A dán és a finn csapat játékosai közösen ölelkeznek a kezdőkörben.

22:30

Mathias Jensen folytatja Eriksen helyén

Mathias Jensen az, aki Christian Eriksen helyén pályára lép.

22:31

Folytatódik a mérkőzés

Folytatódik a Dánia-Finnország mérkőzés.

22:34

A dánok beszorítják a finneket

A dánok rögtön ott folytatják azt a domináns játékot, ahol abbahagyták.

22:35

Már az első félidő ráadása zajlik

Letelt az első félidő rendes játékideje, pár percet rátett még az angol bíró.

22:36

Vége az első félidőnek

Öt perc szünet a két félidő között.

22:39

Szentpéterváron is lesz meccs

A B csoport másik mérkőzésén a FIFA-világranglista élén álló belga válogatott Szentpéterváron lép pályára az orosz csapat ellen este kilenctől.

22:40

Folytatódik a dán-finn mérkőzés

Megkezdődött a második félidő.

22:41

Dán helyzetek

Előbb Poulsen lőtt éles szögből, majd Delaney a tizenhatoson kívülről, egyikük sem járt sikerrel.

22:42

Belga-orosz kezdők

A belga kezdő: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Castagne, Dendoncker, Tielemans, T. Hazard - Mertens, Lukaku, Carrasco.

Az orosz kezdő: Sunyin - Fernandes, Szemjonov, Dzsikija, Zsirkov - Ozdojev, Barinov - Zobnyin, Golovin, Kuzjajev - Dzjuba.

22:43

Schmeichel is játékban

Kasper Schmeichel ritkán találkozott eddig a labdával, ezúttal is csak az összjátékban kell részt vennie.

22:44

Melegítenek az oroszok

Az orosz cserekapus, Jurij Djupin gyönyörű mozdulata Forrás: Sputnik via AFP/Alexei Danichev
22:44

Dán szöglet

Az 50. percben Jensen szögletét kifejelték a védők.

22:46

Eriksen beszélt a csapattársaival

Christian Eriksen már a kórházból beszélt a stadionban lévő csapattársaival, amíg állt a mérkőzés.

22:48

Jensen jó lövése

Az 53. percben az Eriksen helyére becsélt Jensen lőhetett 18 méterről, de nem találta el a kaput.

22:49

Achilles is készül a meccsre

Achilles, az Ermitázs Múzeum orákulum macskája a a Belgium-Oroszország mérkőzés előtt a futballfaluban Forrás: Sputnik via AFP/Alexander Galperin
22:50

Hatalmas dán nyomás

Az 55. percben is csak úgy záporoznak a beadások a finn kapu előterében, Maehle lövése egy finn védő lábáról pattan le.

22:54

Delaney ballal fölé

Az 59. percben Martin Braithwaite cselezett a szélen, majd a labda középre került Delaney-hez, aki fölé lőtt.

22:54

GÓÓÓL! Vezet Finnország!

A 60. percben Finnország megszerezte a vezetést. Pohjanpalo közelről befejelte az Eb-újonc vezető gólját.

22:58

Dán kettős csere

A 63. percben Andreas Olsen érkezik Wind helyett, Simon Kjaert pedig Jannik Vestergaard váltja.

23:01

Hosszú dán ívelés

Mindennel próbálkoznak a dánok, de továbbra sem járnak sikerrel.

23:01

Elkezdődött a meccs Szentpéterváron

Az oroszok is kifütyülték a térdre ereszkedő játékosokot.

23:05

Braithwaite beadása

A 70. percben Martin Braithwaite keresi a labdával Poulsent, de csak Hradecky-t találja meg vele.

23:05

Nincs gól Oroszországban

A belga-finn meccsen ahogy az várható volt, az oroszok birtokolják többet a labdát, de egyelőre nagy helyzetet még nem tudtak kialakítani.

23:08

Tizenegyest kap Dánia

A 73. percben Ajajurri rúgta fel Poulsent a tizenhatoson belül. Jár a büntető.

23:10

Dánia kihagyta a tizenegyest

A 75. percben Höjbjerg az alsó sarkot vette célba, de lövése nem volt elég erős, így Hradecky kivédte.

23:11

Vezetnek a belgák

A 10. percben gólt lőttek a belgák. Romelu Lukaku vett le egy labdát lesgyanús helyzetben, majd 11 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

23:12

Cserék mindkét oldalon

Delaney és Wass le, Cornelius és Stryger be a dánoknál.

Sparv és Pukki le, Kauko és Schuller be a finneknél.

23:16

Lukaku üzent Eriksennek

A belga csapat gólját a dánok meccsén összeeső Christian Eriksen milánói klubtársa, Romelu Lukaku lőtte, aki a gólja után odafutott a kamerához és azt mondta: Chris, Chris! Szeretlek!

23:16

Mekkora helyzet maradt ki

Arauji óriási mentése a kapu torkából, ez sem ment be a dánoknak.

23:19

Lecserélték a finn gólszerzőt

Forss érkezik a gólszerző Pohjanpalo helyére a finn válogatottba.

23:20

Óriási belga-helyzet

A 18. percben a kilépő Lukaku visszagurított a lendületből érkező Leander Dendonckernek, aki 11 méterről kirúgta a labdát a szentpétervári stadionból.

23:22

Lukaku gólöröme - fotó

Lukaku üzent Eriksennek Forrás: AFP/Anton Vaganov
23:23

Hradecky óriási hibája

A finn kapus alászaladt Stryger beadásának, de Poulsen hiába kísérletezhetett az üres kapura, Raitala hatalmas bravúrral menteni tudott.

23:24

Újabb belga-helyzet

A 22. percben Thorgan Hazard csapott le egy lecsorgó labdára, öt méterről lőhetett kapura éles szögből, de a labda elakadt a kivetődő Anton Sunyinban.

23:25

Vestergaard ütése

Egy perccel a rendes játékidő vége előtt Vestergaard ütött oda a felugró finn futballistának, nem kapott érte büntetést.

23:25

Négy perc a ráadás

A játékvezető négy percet hosszabbított.

23:27

Gyenge dán fejes

A ráadás 2. percében Stryger fejelhetett, de csak a vállával tudta a kapura irányítani a labdát.

23:28

Sérülés Szentpéterváron

A 25. percben a belga Timothy Castagne és az orosz Daler Kuzjajev fejelt össze. Az orosz játékos megúszta egy fejkötéssel, a belga feje vérzik, le is kellett cserélni. Thomas Meunier érkezett a helyére.

23:30

Vége a mérkőzésnek! Finnország legyőzte Dániát

Finnország 1-0-ra legyőzte Dániát a B csoport első mérkőzésén.

23:33

Orosz csere

Daler Kuzjajev sem tudja folytatni a játékot, Gyenyisz Cserisev érkezett a helyére.

23:35

Kettővel vezetnek a belgák

A 34. percben egy baloldali beadás után Sunyint megzavarta az élesen csapódó labda, amit rössz helyre ütött ki, a kapu elé érkező Thomas Meunier pedig közelről a hálóba passzolt.

23:38

Orosz helyzetecske

A 38. percben egy baloldali szabadrúgás után Artyom Dzjuba fejelhetett hét méterről, de a fejese elment keresztbe a kapu előtt.

23:40

Összefejelés

Daler Kuzjajev és Timothy Castagne a földön. Szerencsére egyik játékosnak sincs komoly baja Forrás: Getty Images/2021 Anton Vaganov - Pool
23:42

Nincs belga tizenegyes

A 41. percben a második belga gólszerző Meunier tört be a tizenhatoson belülre, majd úgy tűnt Jurij Zsirkov buktatta, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest. Az esetet a VAR-szobában megvizsgálták, de ott sem láttak szabálytalanságot.

23:46

Támadnak a belgák

A FIFA-világranglista élén álló belgák a kétgólos előny birtokában sem állnak meg, továbbra is lendületesen támadnak, és el akarják dönteni a meccset.

23:48

Belga-ziccer

Yannick Carrasco tört be balról a tizenhatoson belülre, két orosz védőt is kicselezett majd 15 méterről lőtt, de a bombája pár centivel elsuhant az orosz kapu fölött.

23:51

Négy perc hosszabbítás után véget ért a Belgium-Oroszország mérkőzés első félidője. A belgák remekül futballoznak, a 2-0-s eredmény pedig az oroszokra hízelgő, mert akár már nagyobb különbség is lehetne a két csapat között.

23:52

A vérzőfejű Castagne

Timothy Castagne nagy ütést kapott, le kellett cseréni Forrás: Getty Images/Lars Baron
23:55

Az oroszok üzentek Eriksennek

Az orosz szurkolók is jó egészséget kívántak Christian Eriksennek Forrás: AFP/Kirill Kudryavtsev
00:02

Hamarosan jön a második félidő

A belgák az első félidőben 63%-ban birtokolták a labdát, és hétszer lőttek kapura.

00:05

A belgák kezdték a második félidót.

00:06

Orosz csere

A szünetben cseréltek az oroszok. Igor Gyivejev érkezett Dmitrij Barinov helyére.

00:08

Bánatos oroszok

Az orosz szurkolók csalódottan nézik csapatuk játékát Forrás: Sputnik via AFP/Evgeny Biyatov
00:12

Gurigáznak az oroszok

Az 51. percben járunk. Az oroszok a második félidőben többet birtokolják a labdát, de helyzetet még nem tudtak kialakítani a belgák kapuja előtt.

00:15

Egy lelkes oros szurkoló

Egy átszellemült orosz szurkoló Forrás: Vladimir Gerdo/TASS/Getty Images
00:19

Rohamoznak az oroszok

Az 58. percben járunk. Az orosz válogatott az utóbbi percekben beszorította a belga csapatot. Mindkét oldalról záproznak a beadások, és a szentpétervári közönség is egészen fellelkesült.

00:24

Orosz kettőscsere

A 63. percben járunk. Roman Zobnyin helyére Makszim Muhin érkezett, Gyenyisz Cserisev helyett pedig Alekszej Mirancsuk folytatja.

00:26

A belgák visszavettek

Az első félidőben a belgák mentek előre a harmadik gólért, a fordulás után azonban legalább egy sebességet visszavettek a tempóból. Most már az idővel is elkezdtek játszani.

00:29

Belga-helyzet

Lukaku ment el a balszélen, középre passzolt az érkező Mertensnek, a Napoli játékosa azonban lövés helyett megpróbálkozott egy passzal, de lefülelték az átadását.

00:32

Pályán Eden Hazard

A 72. percben a Real Madrid támadója Dries Mertenst váltotta.

00:36

Újabb belga-csere, veterán a pályán

A 76. percben Jan Vertonghen sérülés miatt lejön a pályáról. Helyére a korábbai Arsenal-védő, a 35 éves Thomas Vermaelen érkezett, aki jelenleg a japán Vissel Kobe játékosa.

00:37

Carrasco helyzetben

Yannick Carrasco lövéhelyzetben Forrás: Getty Images/TASS/Alexander Demianchuk
00:37

Még egy csere

Yannick Carrasco helyére a Leicester City focistája, Dennis Praet érkezett a 78. percben.

00:41

Jön a hajrá

Tíz perc van hátra a mérkőzésből. Az oroszok ugyan többet támadnak, de semmiféle veszélyt nem jelentenek a belgák kapujára.

00:44

Egy kép Hazardról

Eden Hazard húsz percet kapott a mérkőzésen Forrás: Belga via AFP/Bruno Fahy
00:46

Továbbra sincs helyzet

A 85. percben járunk. Sajnos a második félidőben a belga válogatott semmi jelét nem mutatta annak, hogy futballozni szeretne, az orosz csapat pedig nem elég jó ahhoz, hogy ebből előnyt kovácsoljon.

00:49

Eldőlt a meccs

A 88. percben Romelu Lukaku lépett ki ziccerben, és nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt a rosszul helyezkedő Anton Sunyin mellett. 3-0.

00:50

Lukaku az elsp duplázó

Lukaku az Európa-bajnokság első duplázója Forrás: AFP/Anton Vaganov
00:51

Orosz lehetőség

A 91. percben az oroszok jutottak szabadrúgáshoz 17 méterre a belga kaputól, de Alekszej Mirancsuk lövése kapu fölé szállt.

00:53

Itt a vége

A belga válogatott papírforma győzelmet aratott, de arra talán senki nem számított, hogy az orosz csapat ennyire veszélytelen lesz hazai pályán.