Bombameglepetés: Djokovicsot megalázták, hat éve nem történt vele ilyen

Novak Djokovics
Serbia's Novak Djokovic looks on while playing against Italy's Jannik Sinner during their men's singles semi-final match on day 13 of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 26, 2024. (Photo by David GRAY / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Az Australian Open elődöntőjében Jannik Sinner óriási meglepetésre 3-1-re legyőzte a címvédő Novak Djokovicsot, aki hat év után először veszített meccset Melbourne-ben.

Novak Djokovicsot megállították

Az olasz játékos elképesztő formában kezdte az elődöntőt, az első két szettet 6:1-re és 6:2-re nyerte meg, totálisan irányítva a mérkőzést a szenvedő szerb sztár ellen. A harmadik játszma kőkemény küzdelmet hozott, a világelső 6:6 után rövidítésben kerekedett felül riválisán, azonban a feltámadás elmaradt, mert a negyedik szett negyedik játékában nagy fordulat következett be.

Djokovics adogatóként már 40-0-re vezetett ekkor, azonban Sinner zsinórban öt pontot szerezve ismét brékelt,

3:1-re elhúzott, innen pedig már nem engedte ki a kezéből a meccset - számolt be róla a Magyar Nemzet.

Jannik Sinner megállította Novak Djokovicsot Forrás: AFP/Lillian Suwanrumpha

Djokovics legutóbb a 2018-as nyolcaddöntőben szenvedett vereséget az AO-n - elődöntőben sosem maradt alul -, a dél-koreai Csang Hje Ontól, azóta sorozatban 33 meccset nyert meg. Pénteki kiesése egyben azt is jelenti, hogy tovább kell várnia pályafutása 25. Grand Slam-diadalára. Sinner továbbra is remek formában játszik a szerb klasszis ellen, néhány hónapon belül harmadszor is legyőzte Djokovicsot.