Ennél döbbenetesebb bakival nem indulhatott volna a szezon, mégis elkövették fél perccel később is - videó

sífutás, Kseniya Shalygina
Kseniya Shalygina of Kazarstan competes during the women's FIS Cross-Country World Cup in Dresden, eastern Germany on December 18, 2021. (Photo by JENS SCHLUETER / AFP)
A finnországi Rukában megkezdődtek a sífutó-világkupa 2023-24-es szezonjának küzdelmei, a szombati női verseny pedig rögtön elképesztő pillanatokkal indult: egymás után két sportolónak tört bele a sífutóbotja a rajtgépbe.

Pénteken a sprinterek nyitották meg a szezont Rukában, a klasszikus stílusban a nőknél a svéd Emma Ribom, a férfiaknál a norvég Erik Valnes volt a leggyorsabb. Szombaton aztán a távolsági menők is megkezdték a versenyzést, először a nők számára rendezték meg a 10 kilométeres, egyéni indításos számot, klasszikus stílusban.

Ebba Andersson nyerte a sífutószezon első távolsági versenyét, de nem a sikeréről marad emlékezetes a rukai táv Forrás: AFP/Lehtikuva/Jussi Nukari

Fél percen belül két hihetetlen balszerencse

A kezdés után azonban máris érdekes jelenetnek lehettek szemtanúi a nézők: a hazai színekben versenyző, másodikként starthoz álló

Vilma Ryytty ahogy megpróbálta ellökni magát a rajtnál, azonnal eltört a bal oldali síbotja.

A finn sífutó egy ideig tétovázott, majd megpróbált továbbmenni, később pedig kapott egy új botot helyette. Ezt azonban már a képernyőn nem lehetett látni, hiszen a kamera visszaváltott a fél perccel később induló Kseniya Shalyginára. És ekkor

jött a még hihetetlenebb látvány: a kazah sífutó ugyanúgy járt, mint a finn riválisa.

Ryytty végül az 51., Shalygina pedig az 55. helyen zárt a 63 fős mezőnyben, bő négyperces hátrányban a győztes, svéd Ebba Andersson mögött. A férfiak hasonló versenyszámát a norvég Martin Løwstrøm Nyenget nyerte. A világkupa vasárnap mindkét nem számára 20 km-es, tömegrajtos versenyszámmal folytatódik.