Az olasz teniszsztár, Fabio Fognini eltiltásra számíthat, mert a helyszínen tekintette meg a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjét, amelyet a Manchester City 1-0-ra nyert az Inter ellen Isztambulban.

A 36 éves teniszező nagy Inter-drukker hírében áll, és június 10-én Isztambulban szurkolt kedvenc csapatának, amely végül 1-0-ra kikapott a történelmi triplázást végrehajtó Manchester City-től.

Fognini a törökországi utazással viszont bajba került, mert amíg a helyszínen volt, kihagyott egy kötelező doppingtesztet.

A hírek szerint az illetékesek megjelentek a sportoló házánál, hogy teljesítsék kötelességüket, azonban nem találták otthon az olasz játékost.

Fabio Fognini wimbledoni szereplése veszélybe kerülhet Forrás: NurPhoto via AFP/Ibrahim Ezzat/NurPhoto/Ibrahim Ezzat

Fognini már másodszor mulasztott el doppingvizsgálatot, ezért a wimbledoni szereplése veszélybe kerülhet, fegyelmezetlensége miatt eltilthatják a július 3-án kezdődő füves pályás Grand Slam-tornától.