Svájc

Saját világcsúcsát döntötte meg az amerikai sztáratléta

WORLD ATHLETICS CHAMPIONSHIPS OREGON 22 - DAY 8 ATHLETICS - WORLD CHAMPIONSHIPS - EUGENE - OREGON - STADIUM - HA Horizontal
Sydney McLaughlin (USA) competes and wins the Gold medal on Women’s 400 m Hurdles Final during the World Athletics Championships Oregon 22 on July 21, 2022, at Hayward Field Stadium, in Eugene, Oregon, USA - Photo Stephane Kempinaire / KMSP (Photo by KEMPINAIRE Stéphane / KMSP / KMSP via AFP)
Megszületett az első világcsúcs a eugene-i szabadtéri atlétikai világbajnokságon: a pénteki versenynapon Sydney McLaughlin saját rekordját megjavítva nyerte a női 400 méteres gátfutást.

Az olimpiai bajnok amerikai atléta szenzációs, 50.68 másodperces idővel teljesítette a távot, s ezzel pályafutása első vb-címét gyűjtötte be.

A 22 éves McLaughlin legutóbb június 25-én döntötte meg a világcsúcsot, amely péntekig 51.41 másodperc volt.

A szám ezüstérmét a holland Femke Bol szerezte meg, míg a harmadik a hazai közönség előtt szereplő Dalilah Muhammad lett.

McLaughlin az aranyéremért 70 ezer dollárt, a világrekordért pedig további 100 ezret kap.

A férfiaknál 400 méteren a váltóval tavaly olimpiai bajnok amerikai Michael Norman diadalmaskodott, a nők hasonló versenyét pedig - a világ idei legjobbjával, 49.11 másodperccel - Rió és Tokió aranyérmese, a bahamai Shaunae Miller-Uibo nyerte, aki először lett világbajnok.

Női gerelyhajításban az ausztrál Kelsey-Lee Barber megvédte címét.