Fucsovics Márton búcsúzott párosban a Dohában zajló 1,2 millió dollár (379 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán.

Fucsovics és a kazah Alekszandr Bublik kettőse a hétfői nyolcaddöntőben bravúrral búcsúztatta a második helyen kiemelt Ivan Dodig, Michael Venus horvát, új-zélandi duót.

Fucsovics Márton párosa búcsúzott Forrás: AFP/Koen Suyk

A szerdai folytatásban a kazah Andrej Golubjov és francia Fabrice Martin állt a háló túloldalán, a meccs két szett után döntő rövidítésbe torkollott,

amelyben az ellenfél 8-3-ra elhúzott, és innen már nem volt visszaút Fucsovicsék számára.

A magyar teniszező egyesben a negyeddöntőre készülhet, melyben csütörtökön a harmadik helyen kiemelt georgiai Nikoloz Baszilasvili vár rá.

Eredmény:
páros, negyeddöntő:

Andrej Golubjov, Fabrice Martin (kazah, francia)-Fucsovics Márton, Alekszandr Bublik (magyar, kazah) 3:6, 6:4, 10-7 - döntő rövidítés