Mészáros Krisztofer 14. lett egyéni összetettben a tornászok világbajnokságán

European Men's Artistic Gymnastics Championships 2020,European Men's Artistic Gymnastics Championships,Mersin,Tur Horizontal
MERSIN, TURKEY - DECEMBER 12: Krisztofer Meszaros of Hungary performs on pommel horse during Senior category teams' finals of 2020 European Men's Artistic Gymnastics Championship at Gymnastics Hall in Mersin, Turkey on December 12, 2020. Sezgin Pancar / Anadolu Agency (Photo by Sezgin Pancar / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
Mészáros Krisztofer a 14. helyen végzett a Kitakjúsúban zajló torna-világbajnokság férfi mezőnyének egyéni összetett döntőjében, amit pénteken a kínai Csang Po-heng nyert meg.

Mészáros 82,632 ponttal a hatodik helyen jutott a 24 fős fináléba, ahol talajon kezdett, és bár erősebb gyakorlattal készült, mint amit a selejtezőben bemutatott, több mint két tizedponttal kevesebbet kapott (13,800). Lólengésben pontosan teljesített (13,716), több mint egy tizeddel többet gyűjtött, mint kedden, és ugyanez volt a helyzet a folytatásban gyűrűn is (13,066). A Győri AC tornásza a döntő felénél, három szert követően 16. volt.

Ugrásban több mint három tizeddel elmaradt selejtezőbeli eredményétől (13,833), de a legnagyobb visszaesés korláton volt, ahol csaknem egy teljes ponttal kevesebbet kapott (13,633) ezúttal, mint három napja, és ez nagyban befolyásolta a szereplését. A versenyt nyújtón zárta, amelyen sikerült némileg javítania (13,533), így végül a 14. helyen zárt 81,581 ponttal, ami több mint egy ponttal rosszabb, mint a kvalifikációbeli eredménye.

Világbajnokságon egyéni összetett döntőben legutóbb Supola Zoltán révén volt magyar induló 1999-ben.

Az olimpiai bajnok japán Hasimoto Daiki, valamint az első világbajnokságán szereplő 21 éves kínai Csang Po-heng a lólengés során egyaránt leesett a szerről, végül rendkívül szoros csatában a kínai győzött, mindössze 17 századponttal megelőzve nagy riválisát.