A magyar vegyes váltó aranyérmes az ifjúsági triatlon Eb-n

Európa-bajnok a Nádas Romina, Hóbor Zalán, Dobi Lili, Trungel-Nagy Kolos összeállítású vegyes váltó
A magyar csapat nyerte meg vasárnap a vegyes váltók küzdelmét a törökországi Alanyában rendezett ifjúsági triatlon Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség közösségi oldalának közlése alapján a csapat Nádas Romina, Hóbor Zalán, Dobi Lili, Trungel-Nagy Kolos összeállításban győzött, az ezüstérem az olaszoknak, a bronzérem az oroszoknak jutott. A küzdelemben 23 válogatott vett részt, valamint további 14 olyan csapat, amelyekben különböző nemzetiségűek szerepeltek.

Szombaton, az egyéni versenyek során a magyaroknak nem sikerült érmet szerezniük, viszont pénteken a paratriatlonosok világkupa-versenyén a PTS5-ös kategóriában Mocsári Bence magabiztos előnnyel győzött az ötfős mezőnyben. Ez volt az első magyar győzelem 2012 óta paratriatlon vk-futamon.