Pap Bianka harmadik aranyérmét nyerte a paraúszó Európa-bajnokságon

Pap Bianka
Paraúszó Európa-bajnokság 6. versenynapján paralimpiai ezüst-. és bronzérmes Pap Bianka harmadik aranyérmét nyerte az Eb-n, míg világbajnoki bronzérmes Száraz Evelin először lett Európa legjobbja.

A Madeira szigeteken, Funchalban rendezett Paraúszó Európa-bajnokság 6. versenynapján a két arany-, egy ezüstérem mellé Pap Bianka újabb elsőséget szerzett 100m gyors S10 kategóriában.

Pap Bianka harmadik aranyérmét nyerte a paraúszó Európa-bajnokságon Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A pénteki éremzáport a pécsiek versenyzője, Iván Bence folytatta, aki 100m mellen (SB6) ért be harmadikként, így begyűjtve saját második bronzérmét az eseményről. A napot a még mindig csak 15 éves Száraz Evelin aranyérme zárta. A Vasas SC paraúszója 100m mellen (SB6) nem talált legyőzőre, így élete első Európa-bajnoki címét szerezve.

A péntek esti döntőkben továbbá 100m hát S9 kategóriában indultak még a mieink. Az Eb-n már három aranyat szerző Konkoly Zsófia negyedik, Payer Kata ötödik, Tar Réka pedig hetedik lett.

A magyar paraúszó-válogatott tagjai eddig 8 aranyérmet, egy ezüstöt és ugyancsak két bronzérmet szereztek.