Baji Balázs simán nyerte a 60 méteres gátfutást a fedett pályás atlétikai országos bajnokságon

16th IAAF World Athletics Championships London 2017 - Day 4 110 110 meter 2017 7 ATHLETICS Balázs BAJI Day 4 England France Garfield DARIEN Jamaica Keywords Omar MCLEOD Photography UK World Athletics Championships august CHAMPIONSHIP FINAL hungary hurdles
Omar MCLEOD, Jamaica,Balázs BAJI, Hungary, Garfield DARIEN, France, during 110 meter hurdles final in London on August 7, 2017 at the 2017 IAAF World Championships athletics. (Photo by Ulrik Pedersen/NurPhoto)
Baji Balázs az esélyeknek megfelelően simán megnyerte a férfi 60 méteres gátfutást, a nők hasonló számában ugyanakkor borult a papírforma, miután az országos csúcstartó Kozák Luca az előfutamban kiugrott és kizárták vasárnap, a fedett pályás atlétikai országos bajnokság zárónapján.

Az ob második napja rögtön a gátasok előfutamaival indult és azok közül is az elsőben futott volna a debreceniek sprintere, ám tőle szokatlan módon hibázott. Kozák szombaton a 60 méteres síkfutásban nem indult - noha ott is favorit lett volna -, így érem nélkül zárta a bajnokságot.

A győzelmet végül Kozák debreceni riválisa, a szintén fedett pályás Európa-bajnoki induló Kerekes Gréta szerezte meg 8.18 másodperces idővel.

A férfiaknál a címvédő Szűcs Valdó sérülés miatt nem nevezett, így egyértelműen a világbajnoki bronzérmes Baji Balázs sikerére lehetett számítani és a BHSE vágtázója nem is hibázott. Az előfutamban és a fináléan is meggyőzően futott, utóbbit 7.72 másodperccel nyerte meg, ami egy századdal rosszabb csak idei legjobbjánál.

Baji Balázs (középen) kezdi visszanyerni régi formáját Forrás: NurPhoto/Ulrik Pedersen/NurPhoto/Ulrik Pedersen

A nap legnagyobb küzdelmét talán a női 200 méter hozta, amelyet a 60 méter szombati bajnoka, Csóti Jusztina nyert meg 24.17 másodperces egyéni csúccsal, egy tizeddel megelőzve Nádházy Evelint.

A többi számban az esélyesek győzedelmeskedtek. Férfi 800-on Vindics Balázs idei legjobbját (1:46.86 perc) elérve győzött és előzte meg az 1500 bajnokát, Szögi Istvánt.

Utóbbi egyéni csúccsal (1:47.75 perc) ért célba a második helyen, és a harmadik Huller Dánielhez (1:48.15) hasonlóan az Európa-bajnoki szintidőn belül teljesítette a távot.

A nők négykörös távján Bartha-Kéri Bianka hozta a kötelezőt, női 3000-en pedig Wagner-Gyürkés Viktória. Utóbbi két arannyal zárta a bajnokságot, miután egy nappal korábban 1500-on is diadalmaskodott. Az Ikarus BSE középtávfutója a hosszabbik távon már korábban kiharcolta az Eb szereplés jogát, míg a rövidebben szombaton sikerült neki ugyanez.

Az idei tető alatti kontinensviadalnak a lengyelországi Torun ad otthont március 4. és 7. között.

rúdugrás: Nagy Marcell (MTK Budapest) 5,20 méter
4x400 m: FTC (Tarlukács Ádám, Varga Dániel, Máté Tamás, Kazi Tamás) 3:16.02 perc

hármasugrás: Áts Viktória (TSC-Geotech) 12,77 méter
4x400 m: Ikarus BSE (Dobi Larina Adrienn, Horváth Dóra, Szécsényi Anna Míra, Rapai Fanni) 3:47.68 perc