A szerb színekben versenyző Benedek Dalma legyőzte az olimpiai bajnoki címvédő Kozák Danutát a portugáliai Európa-bajnokságon. Lakatos Zsanett és Takács Kincső kenu kettese első lett, ám ez végül nem ért aranyérmet, utóbbi később egy bronzzal vigasztalódott. A kajakos Dudás Miklós ezüstérmes lett, a londoni olimpián második férfi kajaknégyes ezúttal bronzérmet nyert. Janics Natasa és Kovács Katalin kettese 500-on harmadik lett, 200-on azonban aranyéremmel javított az addig taroló lengyeleket hatalmas csatában legyőzve. Janics a 200 egyesében bronzérmet szerzett. Az Eb harmadik magyar aranyérmét Csay Renáta 5000 méteren nyerte meg.

Kozák Danuta nem sokkal a rajt után átvette a vezetést a kajak egyesek 500 méteres számában, majd jelentős előnyre tett szert, sokáig úgy tűnt az olimpiai elsőség után magabiztosan szerzi meg az Eb-aranyat is. Az egyes pályán versenyző Benedek Dalma azonban óriási hajrát nyitott, és végül megverte a londoni bajnokot.

Benedek szombaton az 1000 méteres számot is megnyerte, így már két Eb-aranyérmet szerzett Szerbiának.

A nap első döntőjében magyar elsőség született, a Lakatos Zsanett, Takács Kincső duó megnyerte a kenu kettesek 500-as számát. A duó már az eredményhirdetéshez készülődött, ám az európai szövetségtől utolsó pillanatban szóltak, hogy ebben a számban nem osztanak ki érmeket, mert a döntőben csak négy hajó szerepelt, így az eredmény nem lett hivatalos.

A kajakosok 500 méteres számában a férfiak között is magyar ezüst született, Dudás Miklós okozott kellemes meglepetést.

A londoni olimpián ezüstérmes Kammerer Zoltán, Kulifai Tamás, Tóth Dávid, Pauman Dániel kajaknégyes 1000 méteren jó hajrával bronzéremig jutott.

A 2002 óta csak magyar Eb-aranyérmeket hozó női K2 500 méteren Kovács Katalinnak és Janics Natasának a jó rajt ellenére nem sikerült megőrizni a hegemóniát, a meglepetésre remeklő lengyelek, és az olimpia bajnoki címvédő németek mögött a harmadik helyen zártak.

Kovács Katalin és Janics Natasa 200-on visszavágott a lengyeleknek Forrás: MTI/EPA/Paulo Novais

Janics Natasa a délutáni folytatásban egyesben nem tudott javítani, és címvédőként a harmadik helyen végzett a kajak egyesek 200 méteres számában, ahol a K2-höz hasonlóan lengyel arany született. A női kenusok 200-a számában a délelőtt aranyérem nélkül maradt Takács Kincső egy bronzéremmel vigasztalódott.

A kajak kettesek sprintszámában aztán megszületett a nap első magyar aranyérme, a Janics, Kovács duó óriási csatában verte meg a lengyel Naja, Mikolajczyk kettőst, mely az Eb-n az 1000 és az 500 métert is megnyerte.

A magyar csapat harmadik Eb-aranyát vasárnap délután Csay Renáta nyerte meg, aki az 5000 méteres női kajakversenyben lett első megvédve címét. A férfiak hasonló számában a tavaly harmadik Noé Milán ezúttal kilencedik lett, míg a kenusoknál Vajda Attila az első fordulónál beleborult a vízbe, s bár visszamászott a hajójába, végül a verseny feladására kényszerült.

Kenu egyesek között Nagy Péter hatodik lett, a ketteseknél a hosszabbik távon ezüstös Vasbányai Henrik, Mike Róbert páros hetedikként zárt 500 méteren. K1 200-on Tótka Sándor a kilencedik lett, Horváth Gábor és Bozsik Attila párosa negyedik lett C2 200 méteren. A Horváth Bence, Szomolányi Máté kajakos duó hetedikként zárt a legrövidebb távon.

A magyar küldöttség három arany-, három ezüst- és öt bronzéremmel tér haza az Eb-ről. Storcz Botond szövetségi kapitány előzetesen 8-10 érmet remélt a küldöttségtől, ez a cél teljesült, de az első helyek száma elmaradt a várakozásoktól - legutóbb 1999-ben, Zágrábban gyűjtöttek ennél kevesebb aranyat a magyarok. Az éremtáblázaton az oroszok és a németek mögött a harmadik helyen zártunk.