Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Füri Csilla nyerte a székesfehérvári öttusa Világkupa-versenyt. A dobogóra még egy magyar felállhatott, Vörös Zsuzsanna második lett. A harmadik helyet a brit Sian Lewis szerezte meg.

Füri a lövészet után a várakozásnak megfelelően még a 32 fős mezőny hátsó felében állt, 29. volt, ezt követően azonban folyamatosan zárkózott fel. A vívásban 1028 pontos kiváló teljesítménnyel az élen végzett, majd az úszást is megnyerte. A lovaglásban mindössze egy akadálynál hibázott, így a zárótusa előtt már az ötödik volt. A 3000 m-es futás során azután nem is fért kétség ahhoz, hogy ő végez az élen. Produkciójára jellemző, hogy a nála 29 mp-cel hamarabb, elsőként rajtoló Vöröst, a verseny tavalyi győztesét már 900 méterrel a cél előtt utolérte.

Füri pályafutása során először nyert Világkupa-versenyt. Idén egyébként a sorozat első állomásán, a mexikói Hermosillóban a harmadik helyen zárt.

Székesfehérváron kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtott Vörös is, aki négy szám után még magabiztosan vezetett. Az utolsó tusában viszont kiderült, hogy Fürivel szemben ezúttal a viszonylag jelentős előny sem elegendő.

A helyi hagyományokhoz híven csapatban is hirdettek végeredményt: a dobogóra két magyar trió is felállhatott.

Volán női Világkupa, végeredmény:
1. Füri Csilla 5392 pont (lövészet: 832, vívás: 1028, úszás: 1288, lovaglás: 1172, futás: 1072)
2. Vörös Zsuzsanna 5372 (1048, 944, 1248, 1200, 932)
3. Sian Lewis (brit) 5344 (1132, 804, 1144, 1136, 1128)
4. Paulina Boenisz (lengyel) 5288 (1084, 804, 1148, 1200, 1052)
5. Claudia Corsini (olasz) 5276 (1060, 860, 1244, 1160, 952)
6. Viktorija Tyerescsuk (ukrán) 5212 (976, 692, 1224, 1200, 1120)

3. Magyarország II. (Simóka N., Szatmári, Máthé) 14 944

"Mivel ez a Világkupa-verseny válogató volt, előzetesen azt a célt tűztem ki magam elé, hogy az első három magyar között végezzek" - mondta a Székesfehérváron pályafutása első Vk-győzelmét arató Füri Csilla. "A lövészetben a saját átlagomat hoztam, a többi szám viszont nagyon jól sikerült. Igazából a futóteljesítményemen lepődtem meg, előzetesen ugyanis rosszabbra számítottam. Azért is örülök az első helynek, mert önbizalmat adhat a világversenyekre."