Ahogy a hosszabb távon, úgy az 500 méteres versenyek során is négy érem - két-két arany és ezüst - jutott a magyaroknak a brazíliai Curitibában rendezett ifjúsági kajak-kenu világbajnokságon.

A záró napon elsősorban Paksy Tímea tett ki magáért: egyesben és - Benedek Lindával - párosban is győzött. A duó egy nappal korábban 1000 méteren sem talált legyőzőre.

A Benkő Zoltán, Csaba Dávid kajak páros, valamint a Benkő, Katona Gábor, Gál Zoltán, Csányi Péter összeállítású k-4-es második lett.

A férfi kajakosok egyéni küzdelmében Sasvári Gábor éppen csak lemaradt a dobogóról, a 4. helyen végzett.

A Patyi Melinda, Haller Szilvia, Kollár Zsófia, Szabó Gabriella négyes, a Sáfrán Mihály, Hartl Csaba kenu kettes, valamint a Balázs Gábor, Sarudi Pál, Metka Márton, Molnár Gábor c-4-es a hatodik, a kenu egyesek között Vajda Attila a kilencedik helyet szerezte meg.

A magyarok összesen 4 arany-, 2-2 ezüst- és bronzérmet nyertek a 18 éven aluliak világbajnokságán.