Kanada a második harmad után már 6-1-re is vezetett, de végül csak hosszabbításban tudta legyőznie Ausztria csapatát kedden este a csehországi jégkorong-világbajnokságon.

A prágai mérkőzés első két harmadában a tengerentúli együttes uralta a játékot és hat gólt lőve megnyugtató előnyre tett szert, hiszen 6-1-re vezetett az utolsó 20 perc előtt. A harmadik szakaszban azonban az európai csapattal, mintha csoda történt volna, és kihasználva, hogy a korábbinál szelősebben védekezett a kanadai válogatott, lépésről lépésre közelített. Mi több kilenc lövéséből öt gólt szerezve - az utolsót Marco Rossi révén 49 másodperccel a vége előtt - egyenlíteni tudott!

Ahogy az összefoglalóban is elhangzik, ha az osztrákok győzni tudtak volna, az lett volna a vb-k történtének legnagyobb feltámadása. Csakhogy nem tudtak, mert a  hosszabbítás aztán mindössze 15 másodpercig tartott, mivel John Tavares szinte rögtön a bedobás után bevette az osztrák kaput.

Eredmények, 3. forduló:
A csoport (Prága):
Kanada-Ausztria 7-6 (3-1, 3-0, 0-5, 1-0) - hosszabbítás után
Norvégia-Dánia 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Az állás: 1. Kanada 8 pont/3 mérkőzés (16-9), 2. Svájc 8/3 (13-8), 3. Finnország 7/3, 4. Csehország 6, 5. Dánia 3/3 (6-8), 6. Norvégia 3/4 (8-15), 7. Ausztria 1/3, 8. Nagy-Britannia 0/2

B csoport (Ostrava):
Franciaország-Lengyelország 4-2 (2-0, 2-2, 0-0)
Lettország-Kazahsztán 2-0 (0-0, 2-0, 0-0)
Az állás: 1. Svédország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Lettország 7/3, 3. Szlovákia 5/3, 4. Egyesült Államok 4/3 (12-11), 5. Franciaország 4/3 (7-8), 6. Kazahsztán 3/3 (5-9), 7. Németország 3/3 (8-16), 8. Lengyelország 1/3

Hirdetés: Regisztrálj most a megújult TippmixPro-ra és használd egyedi bónuszkódodat, hogy tiéd lehessen a 100%-os feltöltési bónusz akár 30.000 Ft-ig! Bónuszkód: MW30