A címvédő Falco hazai pályán 12 ponttal legyőzte az eddig veretlen Szolnokot vasárnap este a férfi kosárlabda NB I-ben.

A játéknap rangadóján a szolnokiak csak a második negyedben tudtak eredményes támadójátékot bemutatni, a szombathelyiek a második félidőben uralták a mérkőzést és végül magabiztosan nyertek. A mezőny legjobbja a magyar válogatott Perl Zoltán volt, aki 25 ponttal járult hozzá a Falco győzelméhez.

Perl Zoltán volt a Falco legjobbja a Szolnok ellen Fotó: Csudai Sándor - Origo

A Kaposvár hazai pályán remek hajrával legyőzte a Szegedet. A Tisza-partiak ötödik meccsükön negyedszer maradtak alul. A Kaposvár legjobbja a dán Sebastian Petersen volt, aki 23 pontot dobott a Szegednek.

Eredmény:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olajbányász 83-71 (25-15, 12-27, 25-15, 21-14)
Kometa Kaposvári KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 89-74 (23-21, 18-22, 27-21, 21-10)