Könnyed győzelmet aratott a macedón csapat felett a magyar nőikézilabda-válogatott a szörényvári Kárpát-kupa vasárnapi, harmadik fordulójában, így a második helyen végzett.

Kárpát-kupa, 3. forduló:
Magyarország - Macedónia 31-20 (16-11)

A magyar csapatból kimaradt a románok elleni, pénteki mérkőzésen megsérült Görbicz Anita, de nélküle is különösebb megerőltetés nélkül oldotta meg feladatát Karl Erik Böhn együttese. A macedónok nem fejtettek ki komoly ellenállást, így a második félidőben mindenki játéklehetőséghez jutott, de ezzel együtt is nagyon magabiztos lett a győzelem. Az összecsapás edzésjellegére utal, hogy 15 magyar játékos osztozott a gólokon.

eredmények, 5. forduló, D csoport:
THW Kiel (német) - Partizan Beograd (szerb) 36-28 (17-18)

szombaton játszották:
Pick Szeged - Montpellier (francia) 38-35 (18-17)
Ademar León (spanyol) - Köbenhavn (dán) 28-26 (14-12)

A csoport állása: 1. León 7 pont/5 mérkőzés, 2. Köbenhavn 6/4 (124-106), 3. Montpellier 6/5 (162-153), 4. Kiel 5/4, 5. Szeged 4/5, 6. Partizan 0/5

B csoport:
Bjerringbro-Silkebro (dán) - Csehovszki Medvegyi (orosz) 25-35 (11-22)

szerdán játszották:
Füchse Berlin (német) - MKB Veszprém 24-29 (13-15)
Kielce (lengyel) - Atlético Madrid (spanyol) 29-37 (14-19)

A csoport állása: 1. Atlético Madrid 9 pont, 2. MKB Veszprém 8, 3. Füchse Berlin 5, 4. Csehovszki Medvegyi 4 (148-141), 5. Kielce 4 (149-155), 6. Bjerringbro-Silkebro 0

A csoportokból az első négy jut a nyolcaddöntőbe.