A magyar bajnok Pécs szerdán kétpontos vereséget szenvedett a lengyel Kraków otthonában a nőikosárlabda Euroliga csoportküzdelmeinek második fordulójában.

eredmény, A csoport, 2. forduló:
Kraków (lengyel) - Pécs 2010 70-68 (22-17, 15-25, 17-13, 16-13)
a magyar csapat legjobb dobói:
Iványi, Griffin 16-16, Quigley 14, Nagy-Bujdosó 11

Gyorsan elhúzott az elmúlt szezonban nagy meglepetésre a Final Fourig jutó lengyel alakulat (11-2). A magyar bajnok a nyitónegyed végére öt pontra jött fel (22-27).

A folytatásban fokozatosan feljavult a pécsi alakulat főként védekezésben, ennek eredményeképpen pedig a félidő végére már öt ponttal vezetett (37-42).

A harmadik játékrészben támadásban ugyanakkor gyengélkedtek Zeljko Djokic tanítványai, de a 200. európai kupamérkőzésén szereplő Iványi Dalma egy fantasztikus kosárral felrázta csapattársait, így a zárófelvonás előtt is a pécsiek vezettek (54-55).

A hajrában felváltva vezettek a csapatok, de a legvégét a hazaiak jobban bírták, és - ugyan az utolsó pillanatokra feljött a magyar gárda - meg is nyerték a találkozót. A Pécs jövő csütörtökön a francia Mondeville együttesét fogadja.

A csoport másik két mérkőzésén:
Good Angels Kosice (szlovák) - USO Mondeville (francia) 76-57
TTT Riga (lett) - Cras Basket Taranto (olasz) 49-72

* * *

Második csoportmérkőzését is megnyerte a Győr nőikosárlabda-csapata az Európa-kupában: a magyar együttes szerda este a német Saarlouis otthonában diadalmaskodott.

eredmény, H csoport, 2. forduló:
Saarlouis (német) - Seat Lami-Véd Győr 77-79 (11-25, 23-19, 24-17, 19-18)
Carson 26, Olajuwon 14

* * *

A házigazda Szolnok magabiztosan, 16 pontos különbséggel győzte le a Szegedet a férfikosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.