A Buffalo Sabres vendégként 2-0-ra legyőzte a New Jersey Devils együttesét az NHL legutóbbi játéknapján.

A hazai csapatból ezúttal sérülés miatt hiányzott az első számú kapus, Martin Brodeur. Helyén Kevin Weeks állt, s ugyan nem védett rosszul (30 lövés, 28 védés), két kapott gólja éppen kettővel több volt, mint a rivális hálóját őrző Ryan Milleré.

Miller 24 védéssel zárta a meccset és sorozatban második találkozóján nem kapott gólt. A vendégek találatait Jason Pominville és Patrick Kaleta szerezte.

Az utolsó harmadra fordulva már 3-0-ra is vezetett a New York Islanders, mégis csupán hosszabbításban tudta legyűrni a vendég Columbus Blue Jackets gárdáját. A meccs előtt a liga legkevesebb pontjával álló (5) hazaiak a ráadásban - a már a rendes játékidőben is egyszer eredményes - Chris Campoli góljával nyertek.

A nap harmadik találkozóján a hazai Chicago magabiztosan győzött a Colorado Avalanche ellen. A Blackhawks az első harmad után még 1-0-s hátrányban volt, sőt a harmadik szakasz felénél is csak 3-2-re vezetett, az utolsó tíz percben aztán háromszor is eredményes volt, és négy góllal nyert.

eredmények:
New Jersey Devils - Buffalo Sabres 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Pominville (19:26, emberelőnyből, gólpassz: Spacek, Kotalik), Kaleta (47:41, Sekera, Spacek)
kapusok: Weekes 28 védés/30 lövés, illetve R. Miller 24/24

New York Islanders - Columbus Blue Jackets 4-3 (0-0, 3-0, 0-3, 1-0) - hosszabbítás után
R. Park (23:08, T. Hunter), Guerin (30:16, Park, J. MacDonald), Campoli (34:15, emberhátrányból, Comrie, T. Hunter; 63:13, Comrie), illetve Methot (43:44, Novotny, Boll), Umberger (44:56, ee., Nash, Tyutyin; 51:02, Huselius, F. Modin)
kapusok: J. MacDonald 31/34, illetve Norrena 25/29

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 6-2 (0-1, 2-0, 4-1)
Ladd (23:54, Byfuglien, Bolland; 55:48, Byfuglien, Bolland), Brouwer (37:41, Sharp, A. Johnson), Barker (41:21, ee., B. Campbell, Kane), Sharp (50:32, Toews, Ladd; 57:26, Kane, Seabrook), illetve Guite (16:22, Clark, Foote), Hejduk (42:13, Smyth, Liles)
kapusok: Habibulin 24/26, illetve Budaj 31/37