A MiZo-Pécsi VSK nőikosárlabda-csapata hazai pályán nagy csatában legyőzte a francia US Valenciennes-t az Euroliga hatodik fordulójának zárómérkőzésén. A női Európa-kupában a DKSK csoportelsőként, a Szeged második helyen jutott tovább. Hatpontos vereséget szenvedett Dávid Kornél csapata, a spanyol Tau Vitoria az Alba Berlin otthonában a férfi Euroligában.

Női Euroliga, 6. forduló:
MiZo-Pécsi VSK - US Valenciennes (francia) 80-72 (21-30, 17-13, 20-10, 22-19)
Pécs, 4000 néző
vezette: Mattioli (olasz), Paulik (cseh)
pontszerzők: Anderson 22, Iványi 16/3, Branzova 14/3, Tranquilli 11/3, Ambrus 9, Károlyi 6, Boiko 2, illetve Wauters 20, Feaster 17/6, Le Drean 10, Batkovic 8, Sauret 8, Brown 6, Lawson 3.

Az első két percben eredménytelen pécsiek hamar nyolcpontos hátrányba kerültek, a gyors akciókat vezető Valenciennes-ben főleg az elmúlt két évben Európa legjobbjává választott belga Wauters, illetve a másik center, az ausztrál Batkovic remekelt. A nyitónegyed kosárözönéből (51 pont született) a vendégek amerikai triplaspecialistája, Feaster 7 ponttal vette ki részét.

A folytatásban a bolgár Branzova és a nyáron érkezett Anderson közeli találataival kiegyenlített a magyar bajnok, de a félidőre mégis a legutóbb nagydöntős, s a klub vb-n negyedik helyezett ellenfél javára billent a mérleg (38-43). Az első két negyed kiegyenlített játékot hozott, de a PVSK-ban csalódást okozott a külső sor: az egyetlen hazai hárompontost a magasbedobó Branzova szerezte. Szembetűnő volt a 2001-ben a sorozatot megnyerő rivális egyeduralma a palánkok alatt, melynek eredményeként 20 perc elteltével 11-18 volt a lepattanók aránya.

A térfélcsere után egy 8-2-es rohammal - a találkozó során először - megléptek a fanatikus közönségüktől űzött házigazdák (54-49), majd Laurent Buffard, a vendégek edzőjének technikai hibája borzolta a kedélyeket, miután egy ítéletet vitatva berohant a pályára.

A záró játékrészben fogcsikorgató küzdelem alakult ki, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett 1-2 ponttal. Az utolsó percre 6 pontos előnnyel fordultak a végjátékban jól büntetőző baranyaiak, akik végül közepes játékkal is kicsikarták a diadalt. Az összecsapás legjobbja Iványi Dalma lett. A siker egyben azt jelenti, hogy a pécsiek megismételték szenzációs februári (66-65-ös) győzelmüket a mezőny egyik legképzettebb gárdája ellen. Ezzel a Rátgéber-együttes mérlege 5 siker és 1 kudarc a nemzetközi sorozatban.

Rátgéber László (PVSK): "Talán honosítanunk kellene Andersont, elvégre még nem játszott az amerikai válogatottban... Komolyra fordítva a szót, kezd megjönni a csapat önbizalma, ami sajnos lazaságban is megmutatkozik. A franciák az elején bolondot csináltak belőlünk, hiszen régen kaptunk utoljára 30 pontot a nyitónegyedben. Az ellenfél végül a saját tempójába 'halt bele'. A hajrában szerencsénk is volt a büntetőkkel, Iványinak és Tranquillinek azonban nem remegett meg a keze. Nem kis dolog legyőzni a legutóbbi idény döntősét, de ez a siker a fantasztikus közönség nélkül biztosan nem jött volna össze."

Iványi Dalma: "Az utolsó leheletünkig küzdöttünk, s ismét a nagy szívünknek köszönhetően győztünk egy óriási meccsen. Egyértelműen a hazai pálya döntött."

Az állás: 1. MiZo-Pécsi VSK 11 pont, 2. Brno 10 (424-397), 3. Valencia 10 (421-398), 4. Valenciennes 9 (469-443), 5. Gdynia 9 (478-472), 6. Vilnius 8 (438-420), 7. Szamara 8 (392-421), 8. Parma 7.