Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A Közép-Európai Kézilabda Ligában az első kör utolsó meccsén a szlovén  Ljubjanát fogadta a Pick Szeged gárdája. A vendégek jó eredményt értek el eddig, hisz, csak a Partizántól kaptak ki, Belgrádban. Az első félidő nagy részében igazolták hírüket, de a 25. perctől, a Szeged átgázolt rajtuk.

Pick Szeged - Slovan Ljubjana 40-25 (16-11)
Szeged, 1000 néző
vezette: Bonifert, Serfőző
Pick Szeged: Puljezevic - Berta 6, Laluska 6, Mezei 2, Doros, Bajusz 6, Matics 3. Csere: Perger (kapus), Habuczki 1, Eklemovic 6, Ilyés 4, Kotormán 2, Vadkerti 3, Buday 1/1. Edző: Dragan Djukics.
Slovan Ljubjana: Dobonosov - Ocvirk 2, Serbec, Kukavica 6/2, Martinc 6, Kovac 3/1, Bozic 1. Csere: Denic (kapus), Kogelnik 1/1, Lesar 2, Skujek 3/2, Stanic 1. Edző: Radivoj Stanic.
hetes: 2/1, ill. 10/6.
kiállítások: 14, ill. 6 perc.
eredmény alakulása: 7. perc: 3-4, 9. perc 5-5, 18. perc: 11-7, 24. perc: 11-11, 35. perc: 20-11, 45. perc: 27-20, 50. perc: 33-21, 54. perc: 35-24.

Nagyon jó hírek érkeztek a vendégekről, lévén egyedül a Partizánnak kellett fejet hajtaniuk. Nos, a fiatal szlovének a hírüknek megfelelően kezdtek. Nagyon jól védekeztek és Kukavica révén a támadásban is, jól tartották magukat. Ebben az időszakban Nenad Puljezevic, a hazaiak kapusa igazi parádét mutatott be, egy támadásból három ziccer védett (átlövésből, szélről, beállóból), majd fél percen belül megfogott két hetest. 11-11 után Eklemovic megrázta magát és rögtön öt lett közte.

Fordulás után tovább tartott a "Puljezevic-mágia", a vendégek csak 13 percnyi gólszünet után 20-11-nél találtak be a montenegrói óriás hálójába. Ez el is döntötte a meccset. A hazaiaknál mindenki pályára lépett és Doros Ákos kivételével, mindenki gólt, gólokat lőtt. A Pick ezzel a győzelemmel, vereség nélkül, egy pontveszteséggel biztosan vezeti a tabellát, a Partizán előtt.

Dragan Djukic: "A szombati meccsel ellentétben, most a második félidőben játszottunk jobban. Mindenkinek játéklehetőséget adhattam és éltek is vele. Elégedett vagyok az eredménnyel."

Radivoj Stanic: "Úgy gondolom, hogy fiatal csapatom az első félidő hajrájáig jól tartotta magát. Ott néhány furcsa bírói ítélet megzavart minket. A második félidőt, viszont tisztán nyerte a Szeged, amely bebizonyította, jelenleg a liga legjobbja."