Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A görög Panathinaikosz nyerte a férfi kosárlabda Euroligát, miután az olaszországi Final Four döntőjében 89-83-ra legyőzte a címvédő Virtus Bolognát.

Férfi Euroliga, döntő:
Panathinaikosz (görög) - Virtus Bologna (olasz) 89-83 (23-23, 17-25, 24-13, 25-22)
A legjobb dobók: Kutluay 22, Bodiroga 21, Papadopulosz 12, illetve Ginobili 27, Smodis 23

A nyolcezer néző előtt rendezett összecsapáson eleinte a hazai pályán játszó Virtus Bologna irányított, a címvédő első nyolc pontját Ginobili dobta, s a Panathinaikosz csupán 12-12-nél érte utol vetélytársát. Az első tíz perc is döntetlent, 23-23-as eredményt hozott. A második negyedet ismét remekül kezdte a Virtus, a 18. percben már 45-31-re vezetett, a szünetig végül Kutluay triplájával sikerült nyolc pontra felzárkózni. A harmadik negyedben 52-42-nél torpant meg az olasz együttes, ekkor a fiatal Papadopoulos és a rutinos Bodiroga révén 52-51-re feljött a görög csapat, s a negyedet már 64-61-es vezetéssel zárta. A végjátékban Ginobili révén még egyszer tudott egyenlíteni a Bologna (69-69), de a végét a Panathinakosz bírta jobban, s 89-83-as sikerével hét év alatt harmadszor lett Európa legjobbja.

Az Euroliga all-star csapata:
Tyus Edney (Benetton Treviso), Marko Jaric (Kinder Bologna), Emanuel Ginobili (Kinder Bologna), Dejan Bodiroga (Panathinaikosz), Dejan Tomasevic (Tau Ceramica).

Az elmúlt tíz év győztesei:
1992 (BEK): Partizan Beograd (jugoszláv)
1993 (BEK): Limoges (francia)
1994 (BEK): Badalona (spanyol)
1995 (BEK): Real Madrid (spanyol)
1996 (Euroliga): Panathinaikosz
1997 (Euroliga): Olimpiakosz (görög)
1998 (Euroliga): Virtus Bologna (olasz)
1999 (Euroliga): Zalgiris Kaunas (litván)
2000 (Euroliga): Panathinaikosz
2001 (Euroliga): Bologna (olasz)

Súlyos balesetet szenvedett az egyik legnagyobb tehetségnek tartott litván kosaras, Robertas Javtokas. A Lietuvos rytas Vilnius 22 esztendős, 210 cm magas válogatott centere szombat délután az ország történelmi fővárosából, Trakaiból tartott hazafelé, Vilniusba, amikor egy kereszteződésben Honda motorjával belerohant egy kisbuszba. A tavaly a Seattle Supersonics által draftolt kosaras gerinc- és koponyasérüléseket szenvedett, combcsontja több helyen eltört, de megsérült a térde és a veséje is. A kórház szóvivője elmondta, szerencsés esetben minimum egy évet ki kell hagyni a játékosnak, de hozzátette, a jelenlegi állapota azt vetíti előre, hogy kénytelen lesz befejezni pályafutását.