A címvédő Atomerőmű 18 pontos vereséget szenvedett Debrecenben a férfikosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Szolnok 31 ponttal legyőzte az Albacompot. A nőikosár-NB I-ben fölényes győzelmet aratott a PVSK, a Postás pedig visszavágott a Szekszárdnak.

Nőikosárlabda-NB I
MiZo Pécsi VSK - MÁV NTE 110-31 (20-7, 30-10, 27-7, 33-7)
Komló, 1100 néző
vezette: Kiss L., Vétek
PVSK: Iványi 6/3, DELMIS 20/12, Csák 8, Pechova 5, TUVICS 13. Csere: KÁROLYI 25/12, UJVÁRI 11, Keller 8, Kalmár Nagy 10, Burgmann 4. Edző: Rátgéber László
MÁV NTE: Tahi 6/3, Toma, Góber 4, Antolovics 2, Kolarová 6. Csere: Tubics 7, Szélessy 2, Jogó 4, Hoffmann. Edző: Kovács Nándor
az eredmény alakulása: 2. per: 1-2, 3. p.: 5-2, 6. p.: 7-5, 13. p.: 26-9, 17. p.: 38-15, 23. p.: 58-17, 27. p.: 69-24, 33. p.: 83-26, 37. p.: 96-29
kipontozódott: Kollarová (39. perc).

A pécsi sportcsarnok foglaltsága miatt Komlón rendezett bajnokin 2-1-re még a Nagykanizsa vezetett - először és utoljára. Utána beigazolódott a papírforma, és ahogy elfáradt a MÁV NTE, egyre jobban elhúzott a PVSK, amely végül 79 pontos győzelmet aratott.

Rátgéber László: "Köszönjük a komlói közönségnek a szurkolást és a vastapsot, élvezet volt ma itt edzőnek lenni. Mindegyik játékosom extra teljesítményt nyújtott, a nagy fáradság közepette kezdték élvezni a játékot, és ez a legfontosabb."

Kovács Nándor: "A szépszámú komlói közönség láthatta, milyen az európai szintű kosárlabda. Sajnálom, hogy mi voltunk a szenvedő fél. Az is szomorúsággal tölt el, hogy nem tudtunk segíteni a pécsiek felkészülésében.

Soproni Postás - Atomerőmű KSC Szekszárd 87-71 (21-22, 24-14, 20-15, 22-20)
Sopron, 500 néző
vezette: Hartyáni, Benczur.
Postás: Najednova 5, CSÁKÁNY 14/6, FODOR 8/6, AMBRUS 20, SAUER 18. Csere: RUSSAI 9/3, Englert 5/3, Sljahova 8. Fűrész.
Edző: Meszlényi Róbert
Szekszárd: Bulatova 9/9, SZEMERÉDI 21/9, Nyírő 2, Kajdasci 7, VUKOVICS 12. Csere: Tóth 10, Szélesy, Sztojkovcs 2, ADRIDA 8/6. Edző: Ujhelyi Gábor

Másfél hete Szekszárdon a tolnaiak megverték a Postást, elsősorban zónavéedkezésüknek köszönhetően. Természetesen ragaszkodtak a jól bevált fegyverhez a vendégek, ami az első negyedben ez eredményre is vezetett. A Postás inkább távolról erőlködött, a hazai ceneterk ritkán kaptak labát, nem volt ritmusa a Postás játékának. A vendéegknél az elején Kajdacsi, a nyitó negyed vége felé pedig Szemerédi és Vukovics villogott, így vendégvezetéssel zárult az első negyed.

A második tíz perc elején a csereként beállt Russai ügyes koasraival fordított a Postás, ebben a periódusban a vendéegktől csak Szemerédi volt igazán veszélyes a soproniak kosarára. A félidő végén Russai, majd a játékrész utolsó pillanatában Sauer triplájával végül 9 pontos előnyt szerzett a Postás.

A második félidő elején lendületes, gyors játékával hamar 15 pontra növelték a különbséget a hazaiak, ekkor a szerzett labdák utáni gyors ellencsapásokat követően Csákány és Sauer kosaraival. Ezen előnyt Ambrus jóvoltából meg is tartották a befejező negyedig. A záró periódus első fele roppant egyoldalú játékot hozott, Fodor tripláival már 26 opnttal is vezetett a Postás.

A találkozó hajrájában aztán Darida és Szemerédi révén 20 ponton belülre kerültek a vendégek. Összességében a Postás a második negyed második felétől a negyedik negyed első feléig nyomaszó fölényben játszott a szezon meglepetésscapata, a Szekszárd ellen és biztosan vágott vissza a múlt heti vereségért.

Meszlényi Róbert: "Könnyedén, időnként könnyelműen játszottunk, a védekezéssel nem is igazán törődött a csapat, de így is biztoasn nyert."

Ujhelyi Gábor: "A Postás érett, rutinos jó csapat, és ezt most is bizonyította azzal, hogy könyörtelenül kihasználta a mi kihagyásainkat."