Csoportgyőztesként jutott a nyolc közé a Veszprém csapata a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután legyőzte a macedón Vardar Szkopje együttesét.

A vártnál nehezebben nyert a Veszprém. Az első játékrészben a Szkopje 4-3-ra és 7-6-ra is vezetett, igaz a félidőben már a hazai csapatnál volt az előny.

Sőt, a folytatásban úgy tűnt, hogy végleg padlóra küldi ellenfelét a Veszprém: 16-10 után azonban túlságosan megnyugodtak a magyar játékosok és 17-17-nél újra egyenlő volt az állás.

Az utolsó 10 percre elfáradtak a vendégek, így a Veszprém megszerezhette a csoportelsőséghez szükséges győzelmet. A csoport másik mérkőzését (Magdeburg-Chambery) vasárnap játsszák.

Férfi Bajnokok Ligája, D-csoport, 5. forduló:
Veszprém - Vardar Skopje (macedón) 27-22 (14-10)
Veszprém, 2500 néző
góldobók: Dzomba 6, Perez, Pásztor 5-5, Jovic 4, Saracevic 3, Diaz 2, Éles, Iváncsik 1-1, illetve Manaszkov 6, Alusevszki 4, Malcev, Petrovszki, Lazic, Dimovszki 2-2, Marinkovic, Sunda, Atanasovszki, Ivanovszki 1-1
Hétméteres: 7/3, illetve 2/2
Kiállítás: 12, illetve 12 perc
Piros lap: Manaszkov (Szkopje)