Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A nőikézilabda-bajnokságban a nem túl rózsás helyzetben lévő Békéscsaba hazai pályán kapott ki a Kőbányai Spartacustól.

nőikézilabda NB I:
Békéscsabai Előre NK - Kőbányai Spartacus 25-28 (12-14)
Békéscsaba, 600 néző. V.: Belső, Rózsa.
Békéscsaba: Kovácsné - Kovacsicsova 2, Felegyi 1, Krista, Lisztóczki 2, Vass 10 (5), Kovács 2. Cs.: Szigeti (kapus), Valyuch 1, Kurgyis, Ancsin 7 (3), Valaczkai, Mahler. Edző: Szabó Károly.
Spartacus: Petrovics - Hanácsek 2, Baboly 2, Guricsné, Viglási 9 (6), Gálhidi 3, Peringer 2. Cs.: Bán, Tamaskovics (kapusok), Tóth T., Halmai 1, Csendes 9. Edző: Pánczél Barabás.
kiállítások: 4, ill. 14 perc.
hetesek: 11/8, ill. 6/6.

Az eredmény alakulása: 5. perc 2-2, 9. perc: 2-5, 19. perc: 9-8, 26. perc: 10-12, 33. perc: 12-16, 39. perc: 13-18, 48. perc: 18-20, 52. perc: 22-24, 54. perc: 23-25.

Meglehetősen szárnyaszegetten kezdett a hazai csapat, sok hibával játszottak és halványan védekeztek. A fővárosiak viszont lendületesek voltak, igaz, átlövésgólokat ők sem értek el ebben az időszakban. Hullámzott a mérkőzés, s egy rövid időre átvette a vezetést a hazai csapat, de ezzel el is lőtték puskaporukat. Eddig bírta Vass Gabriella, ezt követően szigorúbb őrizetet kapott.

Fordulás után ismét nagyobb sebességre kapcsolt a Kőbánya, különösen Csenkit nem tudták tartani a hazaiak, így a vendégek már öt góllal is vezettek. A hibák száma a hazai oldalon nem csökkent, noha a védekezésük valamennyire javult, ám a lelkesebben játszó spartacusosok mindig akkor lőtték góljaikat, amikor a Békéscsaba kettővel megközelítette őket. Így aztán alsóházi rangadót vesztett a viharsarki együttes, amely nem is oly régen még a felsőházról álmodott.

Szabó Károly: "Megérdemelten nyert a Spartacus, ma ennyivel jobbak voltak."

Pánczél Barabás: "Korábban idegenben rendre egy góllal mindig kikaptunk, most nagyon jól jött ez a két pont. Taktikusan játszottunk, megérdemelten győztünk."