Újpesten is kikapott a Békéscsaba

Balogh Balázs Budapest, 2015. augusztus 1.
Budapest, 2015. augusztus 1. Az újpesti Balogh Balázs (j) és a békéscsabai Spitzmüller István az OTP Liga 3. fordulójában játszott Újpest - Békéscsaba bajnoki labdarúgó mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2015. augusztus 1-jén. Újpest FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-0. MTI Fotó: Illyés Tibor
Az újonc Békéscsaba az első két körben elszenvedett vereségek után az Újpest vendégeként is kikapott a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában.

OTP Bank Liga, 3. forduló:
Újpest FC - Békéscsaba 1912 Előre 2-0 (2-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3692 néző, v: Németh Á.
Újpest: Balajcza - Nagy I G., Heris, Kálnoki Kis, Mohl - Suljic, Sankovic, Balogh B., Hazard (Bardhi, 75.) - Sallói (Cseke, 87.), Perovic (Tóth P., 65.)
Békéscsaba: Mursits - Koszó, Fehér Zs., Balog Zs., Bényei (Guaru, 85.), Laczkó - Spitzmüller, Korudzsijev, Szalai D. - Calvente Criado (Birtalan, 74.), Punosevac (Szilágyi P., 56.)
gól: Kálnoki Kis (23.), Perovic (43.)
sárga lap: Nagy I G. (55.), illetve Bényei (39.), Fehér Zs. (52.), Korudzsijev (58.), Laczkó (92.)

A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, és a félidő derekára a mezőnyfölényük góllá érett. A Békéscsaba hátrányban valamelyest magára talált, kétszer is veszélyeztette az ellenfél kapuját, de

a játékrész vége előtt két perccel - szinte a semmiből - mégis megduplázta előnyét az Újpest.

Spitzmüller István és Balogh Balázs (jobbra) csatája Forrás: MTI/Illyés Tibor

A játék képe a fordulás után sem változott, a hajrában változatlanul a fővárosi lila-fehérek voltak aktívabbak, de helyzeteiket elpuskázták, így nagyobb arányú győzelmet nem tudtak aratni.