Michelisz második lett a nürburgringi fő futamon

AUTO - WTCC NURBURGING 2017 ALLEMAGNE Auto CHAMPIONNAT DU MONDE CIRCUIT COURSE EUROPE FIA Motorsport TOURISME WTCC
MICHELISZ Norbert (hun), Honda Civic team Castrol Honda WTC, and MONTEIRO Tiago (prt), Honda Civic team Castrol Honda WTC, ambiance portrait during the 2017 FIA WTCC World Touring Car Race of Nurburgring, Germany from May 26 to 28 - Photo Florent Gooden / DPPI
Az élről indult, de a második helyen ért célba Michelisz Norbert a túraautó-világbajnokság németországi fordulójának fő futamán.

A versenyt a volvós Nicky Catsburg nyerte meg, harmadik helyen pedig Rob Huff ért célba. Az összetettben eddig vezető Tiago Monteiro, Michelisz portugál csapattársa nullázott a nürburgringi hétvégén. A nyitófutamot defekt miatt nem tudta befejezni, a fő futamra pedig csak a boxutcából indulhatott el, mert a gyári Honda szerelői nem végeztek időben a munkával.

Így összetettben Catsburg átvette a vezetést, Michelisz pedig az elsőhöz képest már csak 31 ponttal van lemaradva, a nürburgringi hétvége előtt még 61 pont volt a különbség.