Főbb események
16:34

Köszönjük, hogy velünk tartottak!

16:30

A magyar válogatott a következő mérkőzését szerdán este hat órától a román válogatott ellen játsza majd.

60

A németek egy másodperccel a vége előtt még egy távoli szabadrúgással próbálkoztak, de jól működött a sánc, így a magyar válogatott óriási győzelmet aratott a németek ellen.

60

Micsoda gól! Háfra kapta a labdát, két emelet magasra felugrott, majd nyolc méterről a bal felső sarokba bombázott.

26-25
60

Úgy tűnik, a mieink hét a hat ellen fognak menni az időkérés után.

60

Emily Bölk átlövése a kapufán csattant, 21 másodperccel a vége előtt támadhatunk, de előtte időt kért Kim Rasmussen szövetségi kapitány.

59

Micsoda gól! Háfra lövését védte Eckerle, de a kipattanó Schatzl elé került, aki gyönyörű csuklómozdulattal elprögette a labdát a kapus mellett. Egál.

25-25
59

Xenia Smits átlövésből, bődületes erővel lőtt a bal felsőbe.

24-25
59

Időt kértek a németek!

59

Két perccel a vége előtt támadhatnak a németek, de a játékvezető keze már fent van passzívon.

58

Micsoda gól. Egy betörés után Háfra Noémi szerzett kapufás gólt. Egál.

24-24
57

Kiegészült a magyar válogatott. Négy perccel a vége előtt egy gól a hátrány.

55

Xenia Smits góljával azonban újra átvették a vezetést a németek.

23-24
54

Lukács Viktória gyönyörű góllal egalizál.

53

Egy gyors középkezdés után Xenia Smits került ziccerbe, de Szabó szabálytalankodott.

53

Kovacsics egy átlövéssel meglepte Eckerlét.

22-22
52

Alicia Stolle átlövésébe Kiss Éva belekapott, de a labda a feje fölött becsorgott a kapuba.

21-22
51

Lukács Viktória egy jobb oldali betörés után biztos kézzel lőtt a kapuba.

21-21
50

Smits bejátszása után Julia Behnke szerzett gólt ziccerből.

20-21
50

Tíz perc van hátra a mérkőzésból, az állás egyelőre 20-20.

50

Az utóbbi két percben mindkét oldalon sok a hiba.

48

Háfra labdavesztése után meglódultak volna a németek, de Schatzl kulcspillanatban visszaszerezte a labdát.

48

Smits bejátszása után Julia Behnke ejtett gólt. Egál.

20-20
47

Schatzl bal oldali betörése után hajszálpontosan kilőtte a hosszú alsót.

20-19
47

Emily Bölk átlövésével egyenlítenek a németek.

19-19
46

Háfra ziccere után Dina Eckerle lábbal mutatott be hatalmas bravúrt.

45

Parádé. Kiss Éva megbabonázta a rutinos Angie Geschkét. Lábbal védte a hetest.

45

Kovacsics pedig két percre kiáll.

45

Egy leindítés után Kiss Éva védte Julia Behnke ziccerét, de a bíró hetest ítélt.

45

Egy leindítés után Julia Behnke pördítette át a labdát Kiss Éva fölött.

19-18
44

Lukács Viktória is parádézik, ötödik kísérletéből az ötödik gólját szerezte.

19-17
43

Stolle azonban nem hajlandó leállni, továbbra is ontja a gólokat.

18-17
43

Lakatos átadása után Szabó Laura háromkapufás gólt szerzett.

18-16
42

Alicia Stolle ezúttal a balátlövő helyéről szerzett védhetetlen gólt.

17-16
42

Folytatódik a mérkőzés.

42

Időt kértek a németek.

41

Angie Geschkét azonban nem zökkentette ki a mieink hetesölője.

17-15
41

Hetest kaptak a németek, Kiss Éva érkezik a magyar kapuba.

40

Lukács kapott labdát a jobb oldalon, majd magabiztosan értékesítette a ziccert. A negyedik gólja.

17-14
39

Emily Bölk bombaerős átlövése levágódott Planéta sáncáról.

39

Háfra átlövését Dina Eckerle kiütötte a bal felső sarokból.

39

Alicia Stolléval nehezen bírunk. A hatodik gólját szerezte a német csapat legjobbja.

16-14
38

Schatzl kapott labdát a bal oldalon, a betörés után azonban mellé lőtt.

37

Luise Schulze került ziccerbe, egy ejtéssel próbálkozott, de a labda a kapufán csattant.

36

A túloldalon Kovacsics került ziccerbe, és elegánsan átejtette Dina Eckerlét.

16-13
36

Xenia Smits egy lefordulás után ziccerbe került, és nem hibázott.

15-13
35

Kovács Anna jobbról, egy gyors mozdulattal meglepte a német kapust. Szép átlövés, szép gól.

15-12
34

Egy bejátszás után Luise Schulze szerzett gólt ziccerből.

14-12
33

Gyors magyar válasz. Háfra befutásból, kilenc méterről a kapuba zúdított.

14-11
32

A második próbálkozására már nem volt ellenszere. Alicia Stolle tíz méterről a jobb felsőbe lőtt.

13-11
32

Bíró Blanka védte Alicia Stolle átlövését.

31

Háfra bejátszása után a csapatkapitány Kovacsics Anikó is megszerezte első gólját a mérkőzésen.

13-10
31

A magyar válogatott kezdte a második félidőt.

30

Ina Grossmann két másodperccel a vége előtt gólt szerzett, de a játékvezető nem adta meg, mert a hatoson belül állt. Így a magyar válogatott kétgólos előnnyel mehet a félidőre.

29

Lukács egy gyönyörű bejátszással kiszolgálta Szabót, aki a jobb felső sarokba lőtt.

28

Szabó Laura harcolt ki hetest, jöhet Planéta.

27

Xenia Smits emberhátrányból egyenlít.

10-10
27

Ott is van a gól. Lukács bejátszása után Kovács került ziccerbe, és közelről a kapuba bombázott.

10-9
26

Emberelőnyben a magyar csapat. Lukács lépett ki ziccerben, Alina Grijseels felborította.

26

Háfra javítja a hibáját, egy az egyben megverte védőjét, és gyönyörű gólt szerzett.

9-9
25

Háfra eladott labdája után Stolle ugrott meg, és magabiztosan belőtte a ziccerét.

8-9
25

Ismét Schmelzer került ziccerbe, de Bíró ezúttal is védett.

24

Egy lefordulás után Schmelzer lőhetett ziccert, de Bíró Blanka lábbal védte a jobb felső sarokba tartó lövést. Hihetetlen!

23

Alina Grijseels átlövését Bíró Blanka kiütötte.

23

Planéta a kapu bal oldalába lőtt magabiztosan.

8-8
22

Háfra harcolt ki hetest.

22

Alina Grijseels lefordult az emberéről, majd egy ziccerrből gólt szerzett.

7-8
21

Laktos egy bátor betörés után a bal kapufát találta el.

21

A németek nagyon keményen védekeznek.

19

Schmelzer kapott labdát üresen, ziccerből egyenlített.

7-7
18

Lukács labdavesztése után Alicia Stolle lőtt jobbról védhetetlen gólt.

7-6
18

Xenia Smits egy betörés után szerzett gólt ziccerből.

7-5
18

Alicia Stolle átlövés a bal kapufán csattant.

17

Meike Schmelzer átlövését Bíró Blanka a jobb kapufára tolta.

16

Schatzl Nadine balról betört, és megszerezte első gólját a mérkőzésen. Újra hárommal megy a magyar csapat.

7-4
16

Xenia Smits betörése után Bíró Blanka védett újabb ziccert.

16

Egy bejátszás után Szabó Laura lőtt a léc alá.

6-4
15

A kezdeti lendület után megtorpant a magyar csapat. Most Kim Rasmussen kért időt.

15

Alicia Stolle jobbról betört, és egy gólra felhozta a német csapatot.

5-4
15

Tóth Gabriella labavesztése után támadhatnak a németek.

14

Alicia Stolle átlövése viszont már védhetetlen volt.

5-3
14

Xenia Smits nyolcméteres átlövését Bíró Blanka ismét lábbal védte.

13

Kovacsics átlövését Dina Eckerle leleste, és szépen védte a bal felsőbe tartó labdát.

12

Egy bejátszás után Julia Behnke lőtt gólt ziccerből.

5-2
11

Xenia Smits befutásból elengedett bombáját Bíró Blanka lábbal kirúgta. Parádés.

11

Bíró Blanka leindította Lukács Viktóriát, aki könnyű ziccerből a harmadik gólját szerezte.

5-1
9

Az ellentámadásból Háfra próbálkozott, de ő sem talált kaput tíz méterről.

9

Az időkérés után Emily Bolk próbálkozott egy átlövéssel, de a labda messze elkerülte a kapunkat.

8

Időt kért a német válogatott szövetségi kapitánya.

8

Palnéta tízméteres átlövse a bal kapufán csattant.

8

Továbbra is remekül védekezik a magyar csapat, a németek csak átlövlsekből tudnak veszélyeztetni.

7

Marlene Zapf átlövése a felső lécen csattant. Soha jobb kezdést.

6

Palnéta Szimonetta a kapu jobb oldalába lőtt.

4-1
5

Kovács Anna harcolt ki hétméterest.

4

Xenia Smits révén megszerezték az első góljukat a németek.

3-1
4

Egy lavdaszerzés után Háfra hozta ziccerbe Lukácsot, aki magabiztosan a jobb alsó sarokba bombázott. Bravúros kezdés!

3-0
3

Háfra Noémi egy védhetetlen átlövéssel növelte a mieink előnyét.

2-0
3

Kivédekeztük a második német támadást is. Bravó!

2

Lukács Viktória jobb oldali betörése után megvan az első magyar gól.

1-0
1

Kivédekeztük az első német támadást, Bíró Blanka védett egy átlövést.

1

A németek kezdték a mérkőzést.

14:57

A csapatok már a pályán, hamarosan keződik az összecsapás.

14:44

A szövetségi kapitány, Kim Rasmussen is kemény meccsre számít

Forrás: MTI/Kovács Tamás

"Fizikailag erős csapatuk van, nagy tempóban mennek az ellenfélre, erőltetik a gyors középkezdéseket, erre mindenképpen megoldást kell találnunk. Annyira azért nem gyorsak, mint a norvégok, de rendkívül erősek.Ha túl hátul maradunk, átlőnek minket, ha kilépünk rájuk, megjátsszák a veszélyes beállóikat. Nem lesz könnyű megtalálni az egyensúlyt, az biztos, hogy egy az egyben nehezen tudjuk majd megtartani őket."

14:41

A magyar csapat másodedzője, Siti Bea a találkozót megelőzően arról beszélt, hogy mindenkitől a maximumra lesz szükség, csak akkor lehet esély a győzelemre.

Siti Beáta, a női kézilabda-válogatott másodedzője

Forrás: MTI/Kászoni László

"Jó sebességgel kézilabdáznak, fizikálisan is erősek. A norvégok ellen zárt, kompakt hatos fallal védekeztek, de van lehetőség megbontani őket. Nagyon egységes csapat, vannak egyénileg is jó játékosaik, de nem érzem lehetetlen feladatnak a győzelmet."

14:41

Két napja volt kipihenni a magyar válogatottnak a norvégok elleni súlyos vereséget (25-38), máris itt az újabb erőpróba: vasárnap az ellen a Németország ellen kellene javítani, amely a csoportkörben egy góllal legyőzte Norvégiát.

14:41

Győzelem esetén harcban maradunk a legjobb hat közé kerülésért, ha viszont kikapunk, akkor ezektől a helyezésektől már most elköszönhetünk.

14:40

Kim Rasmussen csapata jelenleg két ponttal az ötödik a középdöntő 2-es csoportjában, ahonnan az első két helyezett jut a legjobb négy közé, a harmadik pedig az 5-6. helyért játszhat.

14:40

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat!

Hamarosan kezdődik a Magyarország-Németország női Európa-bajnoki kézilabda-mérkőzés.