Liverpool (Anglia), Anfield, 2018.04.24., 02:00

KözvetítésCsapatok
157

Köszönjük a figyelmet, aludjanak jól, holnap várjuk önöket a Bayern München - Real Madrid összecsapáson is.

153

Jürgen Klopp kihasználja utolsó cseréjét is, a kétgólos Firmino helyett Klavan lép pályára az utolsó pár percre.

136

Adósak vagyunk még a gólokkal, most pótoljuk a hiányosságot:

3-0

94

Itt a vége, 5-2-re nyert a Liverpool. Halkan jegyezzük meg, hogy a Barca ellen elért 3-0 elegendő a továbbjutáshoz.

90

4 perc lesz a ráadás.

88
Sárga lap: Federico Fazio
87

Fazio kap sárgát a hajrában egy szabálytalanság után.

86

Hendersont is figyelmeztette a játékvezető reklamásért.

86

Dzeko bombázott kapura, de későn kezdett csapódni a labda, így elkerülte a kaput.

85

Millner kezezése miatt büntetőt kap a Roma.

81
Gól: Edin Dzeko
81
Assist: Radja Nainggolan
81

Rögtön jöhetett volna az újabb liverpooli válasz, de Wijnaldum nem tudta átvenni ziccerben a labdát.

80

Valamelyest kozmetikáz az eredményen a Roma, Lovren számította el magát egy ívelésnél, Dzeko pedig remekül szelídítette meg a labdát, majd bombázta védhetetlenül Karius kapujába.

75
Csere le: Mohamed Salah
75

Szalah "standing ovation" közepette hagyja el a pályát, Ings váltja a meccs emberét.

74
Sárga lap: Dejan Lovren
73

Shickben benne van a gól, most 11 méterről fejelt, de Karius leért a rövid alsóba tartó próbálkozásra.

71

Lovren kishíján gólt lövetett Shickkel, egy felszabadítást bombázott rá a római támadóra, akiről épphogy a kapu mellé pattant a labda.

69
Gól: Roberto Firmino
69
Assist: James Milner
69

Szalah után Firmino is duplázik, Millner szögletét fejelte a kapuba a brazil támadó.

67
Csere le: Juan Jesus
67
67

...Jesus helyett pedig Perotti a pályán.

67

Kettős csere a Románál: De Rossit Gonalons váltja...

64

Szorványos fütty a nézőtérről, egyelőre a Roma bátor játéka érezhetően meglepte Klopp csapatát. Az angolok csak a szerencsének köszönhetik, hogy nem kerültek még hátrányba.

62

Itt az újabb Liverpool gól, Szalah ezúttal is az előkészítő szerepét vállalta magára, most Firminóval rúgatott gólt.

61
61
Assist: Mohamed Salah
57

Shick előtt adódott lövőhelyzet Kolarov passza után, de csúnyán eltörte a labdát.

56
56
Gól: Sadio Mane
55

Salah ezúttal az előkészítésben jeleskedett, kihagyhatatlan helyzetbe hozta Manét, aki ezt már nem tudta kihagyni. Nem hogy a mérkőzés, de még a párharc is eldőlni látszik.

54

Hajmeresztő dolgokat művel a Roma védelme, másodszor adják el hátul a labdát, de Mané lesre futott, ez volt a hibázó Manolas szerencséje.

53

Az első tíz perc után megállapítható, hogy mindkét csapat nyílt sisakkal vetette bele magát a küzdelembe, igazán komoly lehetősége azonban még egyik alakulatnak sem volt. A távoli lövésekben viszont benne lehet a veszély, főleg a csúszos talajon.

49

Szakad az eső Liverpoolban, érdekes lehet, hogy melyik csapat tud könnyebben alkalmazkodni a mostoha időjárási körülményekhez.

49

Érdekes közjáték miatt áll a játék, a második számú asszisztens zászlaja felmondta a szolhálatot, de szerencsére az UEFA erre is fel van készülve, volt tartalék és folytatódhat a meccs!

48

Alexander-Arnold a sorfalba bombázta a szabadrúgást.

47

Strootman ért kézzel a labdába, így ígéretes helyről végezhet el szabadrúgást a Liverpool, kb 25 méterre, szembe a kaputól.

46
Csere le: Cengiz Under
46

Folytatódik a mérkőzés, a Liverpool kezdi a második félidőt.

45

Itt a vége a félidőnek. Bár remekül kezdett a Roma, a játékrész második fele egyértelműen a Liverpoolé volt, ráadásul Salah két zseniális megmozdulása után magabiztos előnnyel mehetnek pihenőre az angolok.

45

Nem bírta ki a Roma, Salah Firmino nagyszerű kiugratása után elegánsan pöckölte át Alisson felett a labdát.

43

Firmino lőtt 18 méterről, szögletre pattant a labda, amely után ismét Lovren fejelhetett tisztán, de Alisson most könnyedén fogta az ölébe hulló próbálkozást.

41

Wijnaldum tüzelt, Alisson hárított. Bajban a Roma, érezhetően megfogta a vendégeket a gól.

39
Sárga lap: Trent Alexander-Arnold
39

Alexander-Arnold pakolt oda csúnyán Undernek, ez is lapot ért a német játékvezetőnél.

38

Majdnem itt volt a második Liverpool találat, egy szöglet után Lovren fejelt tisztán, Alisson már verve volt, a keresztléc viszont kisegítette a brazil kapust.

36
36
36

Eddig bírta a Roma, Salah valami elképesztő gólt ragasztott jó tizenhat méterről a jobb felső sarokba.

34

Mané végre betalált, de a gonosz asszisztens - jogosan - beintette a lest. Marad a 0-0.

30

Most Salah lőtt, Alisson csak ütni tudta. Az utóbbi percekben óriási a Liverpool fölénye.

28

Két hatalmas ziccert hagyott ki a Liverpool és Mané gyors egymásutánban: előbb remekül ugrott ki és egyedül iramodhatott meg Alisson kapuja felé, de föl bombázott, majd Firmino lekészítése után tüzelhetett tisztán 11 méterről, de elgalább annyival lőtte fölé/mellé.

26
Sárga lap: Juan Jesus
26

Itt az első sárga lap, Juan Jesus buktatta Manét.

18
Csere le: Alex Oxlade-Chamberlain
18

Kolarov elképesztő löketet eresztett meg a kigyótérről egy szöglet utáni kipattanót követően, a furcsán szitáló labdába Karius még épp hogy bele tudott kapni, ami a felsőlécen csattant.

18

Ahogy az várható volt, Ox nem tudja folytatni, Wijnaldum a helyén.

15

Oxlade-Chamberlain maradt lent, miután egy szabályos szerelés után letapadt a lába. Könnyen elképzelhető, hogy csere lesz.

14

Kolarov élesen tekert középre a balszélről, Dzeko feje elől azonban Karius szépen húzta le a labdát.

7

Oxlade-Chamberlaine is messziről tette próbára Alisson képességiet, a brazil válogatott kapus azonban egyelőre biztosan teszi a dolgát.

5

Firmino ment el a jobbszélen, majd kiszorított helyzetből, élesen próbált kapura lőni és bár Alissonon túljutott, a kapu előtt is elgurult keresztbe a labda.

3

Máris itt a válasz, Salah cselezett befelé a jobbszélről, majd tüzelt, de Alisson is a helyén volt.

2

Strootmané az első lövés, Karius azonban magabiztosan hárítja az életerős löketet.

1

Felix Brych sípszavára elindult a játék, a fehérmezes Roma kezdte a találkozót.

0

Mohamed Salah a játékoskijáróban egyesével ölelte meg korábbi csapattársait. Az egyiptomi támadó 2016 és 2017 között 31 meccsen lépett pályára az AS Roma színeiben és 15 gólt szerzett.

0

Íme a kezdőcsapatok:

0

A Liverpool 33 gólt szerzett az idei Bajnokok Ligája szezonban, többet, mint bármelyik angol csapat a legrangosabb európai kupasorozat eddigi történetében.

0

A két csapat legemlékezetesebb mérkőzése az 1984-es BEK-döntő, amelyet 1-1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4-2-re nyertek az angolok. Az volt a Liverpool negyedik BEK-győzelme.

0

Az előző körben némi meglepetésre, ám korántsem érdemtelenül jutott tovább a két csapat: Jürgen Klopp legénysége kettős győzelemmel 5-1-es összesítéssel verte ki Guardiola Manchester Cityjét, a Roma pedig az 1-4-es barcelonai vereség után 3-0-ra verte Messiéket a Stadio Olimpicóban és idegenben lőtt góllal búcsúztatta a katalánokat.

0

Köszöntjük olvasóinkat! Kövessék velünk élőben a Bajnokok Ligája elődöntőjének első párharcát, a Liverpool-Roma összecsapást.