Seville (Spanyolország), Estadio R. Sanchez Pizjuan, 2018.02.21., 01:00

Manchester United Manchester United
KözvetítésCsapatok
155

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, a Bajnokok Ligájában egy hét szünet következik, két hét múlva viszont újra várjuk önöket a visszavágók közvetítéseivel. Aludjanak jól, kívánjuk, hogy ne legyenek rémálmaik egy ilyen "remek" mérkőzés után.

149

Rashford önbizalma a helyén van, közel 40 méterről bombázott kapura egy szabadrúgást, de elsüvített a balkapufa mellett a próbálkozás.

146

Megvan Montella első cseréje is, Sandro Ramirez áll be Muriel helyett

138

Hosszabbítással együtt szűk negyedóra van még hátra a találkozóból, de a látottak alapján egyik csapat sem lenne szomorú, ha már most lefújnák a találkozót.

116
Forrás: AFP/Jorge Guerrero
Mutatjuk a meccs eddigi hősét

108

Csere nem volt egyik oldalon sem, a jelek szerint Montella és Mourinho is elégedett a pályán lévőkkel.

96

A Manchester United a legutóbbi hat egyenes kieséses szakaszban vívott Bajnokok Ligája meccséből miindössze egyet nyert meg, két döntetlen és három vereség mellett. Szó, ami szó, az első félidő alapján csodálkoznánk, ha ez a statisztika a ma este folyamán változna pozitív irányba...

92

A kapuk közelébe sem mentek a csapatok a ráadásban, gólnélküli döntetlen a vége, az Old Traffordon dől majd el a továbbjutás.

92
Sáncheznek nagyon fáj valami, de a kép csalóka; mégis ő szabálytalankodott az első félidőben sárga lapot érően Jesus Navassal szemben

90

2 perc a hosszabbítás, most már mindenki jobban jár, ha véget ér a találkozó.

90

Megvan a második hazai csere is, Banega helyett Pizarro a pályán.

89
Csere le: Ever Banega
86

Felpörögtek az események, Rashford lőtt mellé, előtte viszont az MU kapuja előtt volt gólveszély, de megúszták a vendégek.

85
Csere le: Luis Muriel
83

Lukaku kezelt le az ötösön belül egy labdát - pechjére szó szerint, így hiába lőtt a kapuba, természetesen nem adták meg a találatot.

81

Muriel sokadik lövését is könnyedén hárítja de Gea.

80
Csere le: Juan Mata
80

Mourinho az utolsó cseréjét is kihasználja, Mata helyett Martial a pályán.

75
Csere le: Alexis Sanchez
75

Alexis Sánchez számára eddig tartott az első manchesteri BL-meccs, Rashford áll be a helyére.

73

Ezúttal Muriel ívelt középre, a hosszún érkező Sarabia ívelt fejese azonban a kapu fölé szállt.

73

Érdekes felfogásban vezeti a meccset a francia bíró, az utóbbi percekben két-három egyértelmű szabálytalanságot nem fújt le a hazaiaknak, a vendégeknél viszont Sánchez került földre egy erősen véleményes fault után, a síp pedig azonnal megszólalt.

70

Sarabia lőtte élesen középre a labdát a jobbszélről, amelyre Muriel robbant be az ötösön belül, de lemaradt a beadásról, így mindenki előtt elsuhant a játékszer

70
Forrás: AFP/Cristina Quicler
Lukaku és N'Zonzi csatája

67

Banega gyakorlatilag feladta de Geának, ennél talán még a bemelegítésnél is veszélyesebb lövések érkeztek a kapujára.

66

Mata némileg feleslegesen szabálytalankodott a 16-os előterében, újabb veszélyforrás.

65

Correa Matát és Pogbát is faképnél hagyta és ezúttal a lövés erejével sem volt gond, csupán az irányzék nem stimmelt, kaput ugyanis nem talált.

63

Végre egy veszélyes pontrúgás: a sevillai Lenglet fejelt kapra, de Geáról viszont ki sem jött.

62
Mourinhóról nem lehet rossz képet készíteni

60

Lukaku a sorfalba bombázott, nem biztos, hogy neki kellett volna elvállalnia ezt.

59

Muriel a túloldalon csúnyán felrúgta Sánchezt, a sárga elmaradt, viszont ígéretes helyről lőhet szabadrúgást a Manchester.

58

Közben Muriel megint távolról próbálkozott, egyre közelebb jár a kapuhoz, most már csak fél méterrel durrantott mellé

54

Újabb Sevilla szöglet, már kedvünk sincs leírni, hogy ebből sem alakult ki semmi veszély.

54

Tíz perc elteltével sem Sevillában, sem Doneckben nincs gól, egyelőre 0-0-ra áll az utolsó két nyolcaddöntő.

51

Vazquez lőtt a tizenhatos csücskéről, méterekkel fölé/mellé.

46

Jöhet a folytatás, a Sevilla indítja útjára a labdát a második félidőben.

46

Véget ért az első félidő, pedig most kezdtek bemelegedni a srácok. Reméljük, innen folytatják.

46

Muriel is fejelhetett, még nagyobb helyzetből, de Gea pedig még nagyobb bravúrt bemutatva mentette meg csapatát a góltól.

45

Bődületes de Gea bravúr, N'Zonzi fejesét tolta ki a léc alól.

42

Megint egy Sevilla lehetőség, megint Correa, a lövésre azonban ezúttal sem maradt ereje az argentinnak, így de Gea könnyedén védett.

41
Sárga lap: Alexis Sanchez
41

Alexis Sánchez rántotta le Jesus Navast a félpályánál, ő is besárgult.

40

Szögletekben már nagyon vezet a Sevilla, 7-1 a spanyoloknak, más kérdés, hogy egyikből sem tudtak veszélyt kialakítani Montella fiai

38

McTominay nevéhez fűzüdik az MU első kaput eltaláló lövése, jó 25 méterről bombázott a fiatal angol, Rico nem merte fogni, a mezőnybe öklözött.

36

Sevillai szabadrúgás, Banega ívelt középre, de könnyedén tisztáztak a vendég védők.

28

Helyzetre helyzet a válasz: a változatosság kedvéért Correa tört be balodlalon a 16-oson belülre, szépen ki is alakította magának a lövőhelyzetet, a középre tartó próbálkozás azonban nem okozott gondot de Geának.

25

A meccs eddigi legnagyobb helyzete: egy védelem mögé belöbbölt labdát Lukaku kapásból bombázott kapura, de főlé ment a kísérlet.

21
Sárga lap: Steven Nzonzi
21

A pontrúgás után egy labdáért folyó küzdelemben N'Zonzi csúnyán rátartott Sánchez lábára, megvan a meccs első sárgája.

21

Sevillai szöglet, már nem az első, de a korábbihoz hasonlóan ebből sem alakult ki veszély.

18

Már pályán is a francia.

17
Csere le: Ander Herrera
17

Herrera meghúzódott, Pogba már melegít, ebből csere lesz.

15

A túloldalon Lukaku harcolt ki magának erőszakosan egy lehetőséget a tizenhatoson belül, de a befejezésre már nem maradt szufla, így még csak lövés sem lett a dologból. A hosszún ráadásul Mata teljesen üresen érkezett, ha a belga át tudja pöckölni, tuszkolni valahogy a labdát, alighanem vezetne a United.

14

Ismét egy távoli bomba, ezúttal Banega próbálkozott, de jóval kapu fölé. Talán még de Gea is örült volna, ha egy kicsit megtornáztatják.

11

Éledezik a United, egy labdaszerzés után Alexis Sánczez kapott kiugratást, hosszan tolta meg azonban a játékszert, így a villámgyors Jesus Navas szerelni tudta.

8

A jelek szerint a Sevilla Antonio Valencia oldalát érzi sebezhető pontnak a vendég védelemben, legalábbis rendre a balszélső Correát keresik labdákkal a társak, aki érezhetően okozhat majd kellemetlen perceket a United bekkjének.

4

Megvan az első kapuralövés, Muriel lapos próbálkozását tornázta ki de Gea a jobb alsó sarokból.

3

Bátran kezd a Sevilla, a játék a manchesteri térfélen zajlik, de komoly helyzetet egyelőre nem tudott kialakítani a hazai csapat.

1

A fekete mezben játszó Manchester United kezdi a találkozót.

0

A Sevillában három játékos, Banega, Escudero és Mercado veszélyeztetett; ha bármelyikük sárga lapot kap, ki kell hagynia a március 13-i visszavágót. Manchesteri oldalon a kezdőben nincs ilyen játékos, Lingardnak kell majd figyelnie, ha pályára lép.

0

Dominancia

Az angol csapatoknak idén jól megy a spanyolok ellen a Bajnokok Ligájában, a két nemzet alakulatai már hétszer csaptak össze a sorozatban és két döntetlen mellett öt angol győzelem született.

0

A hazaiak edzője, Vincenzo Montella az alábbi kezdő tizenegynek szavazott bizalmat:

0

Az összeállításokat böngészve egyértelműen a manchesterieknél van a legnagyobb meglepetés, a fiatal angol középpályás Scott McTominay ugyanis kiszorította a kezdőből az utóbbi időben sokat kritizált Paul Pogbát.

0

Köszöntjük olvasóinkat. Szerda este lezárul a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek első köre, az utolsó két mérkőzésen a Sevilla a Manchester Unitedet, a Sahtar Doneck az AS Romát fogadja. Kövessék velünk élőben a spanyol és az angol csapat rangadóját!