A Győr hazai pályán 45 pontos vereséget szenvedett az olasz Schiótól csütörtökön a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában.

Eredmény:
A csoport, 9. forduló:
CMB Cargo UNI Győr-Schio (olasz) 46-91 (15-30, 21-16, 6-28, 4-17)
a magyar csapat legjobb dobói: Lihtarovics 16, Simon 11

A forduló előtt a Győr egy győzelemmel és hét vereséggel a hetedik helyen állt, míg az olaszok 3/5-ös mérleggel az ötödik helyről várták a folytatást.

A Rába-partiak már az első negyedben tetemes hátrányba kerültek, a nagyszünetig tíz pontra tudták megközelíteni ellenfelüket (36-46). Fordulás után a vendégek 16 pontjára csak kettővel tudott válaszolni a Győr, ezzel már a harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés.

Völgyi Péter vezetőedző együttese jövő szerdán a török Fenerbahcéhoz látogat.

A csoportkör végén az első négy továbbjut a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.