A Szolnoki Olaj hazai pályán hosszabbítás után öt ponttal kikapott a csoportelső török Besiktastól kedden a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 13. fordulójában. A csoportkörből még egy forduló van hátra, de a Szolnok már biztosan az utolsó helyen végez az E csoportban, és nem juthat tovább.

Kosárlabda Bajnokok Ligája, eredmény:
E csoport, 13. forduló:
Szolnoki Olaj-Besiktas (török) 91-96 (18-18, 17-26, 24-12, 21-24, 11-16) - hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Andric 20 pont, Vojvoda 18, Pavlicevic 17, Boriszov 17

A magyar bajnok 12 forduló után 2/10-es győzelmi mérleggel az utolsó, nyolcadik helyén állt, a Besiktas viszont 10/2-vel az E csoport éllovasaként érkezett a Tiszaligeti csarnokba.

A Szolnok az első negyedben méltó ellenfele volt a török bajnokság harmadik helyezettjének, és bár a félidőre kilencpontos hátrányba került, a harmadik játékrészben egy 19-5-ös szériát produkálva a vezetést is átvette (56-54).

Vojvoda Dávid Forrás: MTI/Bugány János

A találkozó hajrájára is a szolnokiak érkeztek előnnyel, kevesebb mint

egy perccel a vége előtt még öt ponttal vezettek, ám a törökök egyenlíteni tudtak,

majd a hosszabbítást jobban bírták, így győzelemmel távoztak Szolnokról.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a nemrég szerződtetett horvát center, Luksa Andric volt 20 ponttal. Az Olaj jövő szerdán a belga Charleroi csarnokában zárja a csoportkört.