Megtört a veszprémi kéziátok a BL-ben

Veszprém, 2017. február 25. A veszprémi Momir Ilic (k) valamint Miljan Pusica (b) és Lovro Mihic, a lengyel Orlen Wisla Plock játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tizenkettedik fordulójában játszott Telekom Veszprém - Orlen Wisla Plock mérkőzésen a Veszprém Arénában 2017. február 25-én. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
A Telekom Veszprém házigazdaként 31-25-re legyőzte a lengyel Wisla Plock együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, szombaton. A magyar bajnokcsapat ezt megelőzően november közepén tudott győzni hazai pályán a BL-ben.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 12. forduló, A csoport:
Telekom Veszprém-Orlen Wisla Plock (lengyel) 31-25 (18-14)
a Veszprém gólszerzői: Ilic 7, Nagy L. 6, Nilsson, Ugalde 5-5, Lékai 4, Gajic 2, Iváncsik G., Marguc 1-1

A magyar csapatból a betegségből lábadozó Ivan Sliskovic mellett többek között Aron Palmarsson, Renato Sulic, Marko Kopljar és Ancsin Gábor is hiányzott.

Nagy László, valamint a svéd Andreas Nilsson vezérletével remekül kezdett a Veszprém (6-4), de a lengyelek derekasan tartották magukat. Kiváló hatékonysággal lőttek a hazaiak, akik háromgólos előnynél (14-11) emberhátrányba kerültek, de Mikler Roland bravúros védéseinek köszönhetően átvészelték a kétperces időszakot.

Nagy László a csapat egyik legjobbja volt Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

Pontosabb, hatékonyabb, gyors játékuknak köszönhetően a hajrában már öt (17-12), a szünetben pedig négy találattal vezettek a veszprémiek.

A második felvonás elején nyolc és fél percen keresztül nem dobott gólt a magyar csapat, ám ez nem volt komoly hatással a különbségre, ráadásul a folytatásban Momir Ilic vezérletével ismét az első félidőben látott eredményességgel kézilabdázott a házigazda (24-19).

Ilicet nem tudták tartani Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

Szűk negyedórával a vége előtt felzárkózott a Wisla (24-22), ám a veszprémiek időben átlendültek a holtponton, és imponáló játékkal győztek.

A Veszprém csütörtökön Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.